Podnoszenie ciężarów: Trzy medale sztangistów

Hugollek - Wiadomość archiwalna

W ostatnim czasie w hali podnoszenia ciężarów na Fortach Bema odbył się IV Turniej im. Mariana Zielińskiego. Młodym sztangistom Legii udało się wywalczyć trzy medale. W kategorii juniorek do lat 15 Emilia Szlasa zajęła drugie miejsce, uzyskując 96 kg w dwuboju (163,6 pkt. Sinclaira). Łukasz Kwiatkowski, startujący w kategorii juniorów do lat 18, zdobył brązowy medal – łącznie wyrwał i podrzucił 225 kg (274,1 pkt. Sinclaira).

Z kolei Krzysztof Kuźma, rywalizujący w kategorii młodzieżowców do lat 23, zajął drugą lokatę z 223 kg zdobytymi w dwuboju (234,2 pkt. Sinclaira).
Warto nadmienić, że Emilia Szlasa i Aleksandra Mierzejewska próbowały pobić swoje życiowe rekordy.