CWKS Legia 99 - fot. Raffi

Młodzież: mecze sobotnie (foto + video)

Redakcja, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Kilka roczników młodzieży rozegrało ostatnie w tym roku mecze sparingowe. Młode Wilki 99 pokonały 8-1 Radomiaka, a ich o rok młodsi koledzy wygrali z radomianami aż 15-0. W grze treningowej Młode Wilki 96 wygrały, po dwóch golach w końcówce, z o rok młodszymi kolegami. Nieźle spisała się na Delta Cup CWKS Legia Bemowo '99, która zajęła trzecie miejsce.

Legia 96 2-0 (0-0) Legia 97
1-0 58 min. Eryk Rakowski b.a.
2-0 60 min. Jakub Nidzgorski

(grano 35+30 minut, w składach 10-osobowych)

Młode Wilki 96: Jędraszczak (Koncki, Siedlecki) - Ozga, Najemski, Baranowski - Suchanek, Turżonek, Kraska, Siedlecki, Rakowski - Nidzgorski

Młode Wilki 97: Jaroszko (Wojcieszak) - Zabłocki, Kostrzanowski, Wieteska, Witkowski (Polak) - Wiśniewski (Wojczuk), Podlecki, Maj, Krasuski (Zaradny) - Więdłocha (Gębalski)

Na zakończenie rundy jesiennej dwa roczniki trampkarzy Legii rozegrały mecz treningowy. Młode Wilki 96 wobec chorób i urazów dysponowały jedynie 8 graczami z pola, ale od początku zdominowały środek pola. Wobec bardzo ofiarnej gry obronnej trampkarzy młodszych nie mogły jednak zbyt mocno zbliżyć się do bramki strzeżonej przez Jaroszkę i Wojcieszaka. Pod koniec toczonego w szybkim tempie meczu obie drużyny stworzyły sobie kilka dogodnych sytuacji, ale większą skutecznością wykazali się zawodnicy z rocznika 1996.

Legia 99 8-1 (5-1) Radomiak Radom 99
0-1 6 min. Patryk Winsztal
1-1 8 min. Jerzy Hryniuk
2-1 10 min. Emil Możdżonek (karny po faulu na Łukaszu Pruszyńskim)
3-1 15 min. Łukasz Pruszyński as. Jakub Skrzyński
4-1 18 min. Radek Rosiński (as. Bruno Parzych)
5-1 25 min. Krystian Wawrzyn (as. Szymon Barwiński)
6-1 45 min. Bruno Parzych (as. Witkor Antolak)
7-1 53 min. Adrian Rybak (as. Bruno Parzych)
8-1 58 min. Wiktor Antolak (as. Jakub Skrzyński)

Legia: Antolak - Rybak, Hryniuk, Skrzyński, Malesa, Pruszyński, Możdżonek oraz Kostrzycki, gracz testowany, Rosiński, Wawrzyn, Parzych, gracz testowany, Barwiński

Gracze z Radomia przez pierwsze 10 minut stawiali zacięty opór i nawet objęli prowadzenie, za sprawą groźnego Winsztala. Stopniowo, inicjatywę przejęli legioniści, którzy już do przerwy prowadzili 5-1. Mimo ambitnej gry do końca graczy Radomiaka zawodnicy Legi podkreślili następnie swoją przewagę trzema kolejnymi bramkami.

Legia 2000 15-0 (5-0) Radomiak Radom 2000

1-0 14 min. Daniel Janaśkiewicz (karny po faulu na Mikołaju Neumanie)
2-0 15 min. Mikołaj Neuman
3-0 23 min. Sebastian Blok b.a.
4-0 28 min. Kacper Kucharek (as. Sebastian Blok)
5-0 28 min. Kacper Kucharek
6-0 33 min. Daniel Janaśkiewicz
7-0 35 min. Mikołaj Neuman
8-0 36 min. Michał Struzik b.a.
9-0 37 min. Daniel Janaśkiewicz (as. Daniel Cichocki)
10-0 41 min. Daniel Janaśkiewicz (as. Michał Struzik)
11-0 44 min. Michał Struzik (as. Daniel Janaśkiewicz)
12-0 45 min. Stanisław Machnacki (as. Daniel Janaśkiewicz)
13-0 45 min. Mikołaj Neuman (karny po faulu na Danielu Janaśkiewiczu)
14-0 46 min. Nikodem Zawistowski
15-0 52 min. Mikołaj Zawistowski

Legia: Warszawski - Szafran, Janaśkiewicz, Cichocki - Struzik - Zieliński, Neuman oraz Białoruski - Machnacki, Borychowski, N. Zawistowski, M. Zawistowski, Blok, Różański, Kucharek

Pierwsze minuty stały pod znakiem wyrównanej gry. Gdy tuż przed końcem pierwszej kwarty prowadzenie dla Legii zdobyli Janaśkiewicz i Neuman, gra gości uległa załamaniu. Przez kolejne 40 minut na boisku była tylko jedna drużyna, a na listę strzelców wpisała się większość zespołu Młodych Wilków. Dopiero w końcówce, po utracie 15 goli radomianie rzucili się do ostatniego zrywu, ale nie zdołali zdobyć choćby gola honorowego.

CWKS Legia 2001 7-8 ZWAR Międzylesie

Delta Cup - rocznik 99: Zdjęcia z turnieju