eLki 2010 - Najlepszy mecz: Legia 2-1 Lech Poznań

Radek Radzewicz - Wiadomość archiwalna

W plebiscycie eLki w kategorii Najlepszy Mecz Legii kibice zadecydowali o tym, iż najlepszym spotkaniem była jesienna konfrontacja z Lechem Poznań. Mecz zakończony wynikiem 2-1 dla klubu z Łazienkowskiej uzyskał prawie połowę wszystkich głosów (5324). 1/3 osób za najlepszy uznała jesienny pojedynek z Koroną Kielce, który "wojskowi" wygrali 4-1.

Rozbita Legia, 24 września, w hicie kolejki, przed własną publicznością podejmowała Lecha Poznań. Poznański zespół w naszej rodzimej lidze walczy obecnie o miejsce w środku tabeli, a być może o utrzymanie i ma znaczną stratę do czołówki tabeli. Z kolei w Lidze Europy spisuje się nadzwyczaj dobrze. Szkoleniowiec Legii, Maciej Skorża tym spotkaniem chciał zamazać czarną plamę po poprzednich słabych występach jego zespołu. Jacek Zieliński walczył natomiast o swoją posadę w Poznaniu.

Mecz zaczął się od bolesnego kopniaka, bo już w 8. minucie bramkarza gospodarzy pokonał gracz poznańskiej drużyny, Siergiej Kriwiec. Po kilkunastu minutach nadzieje publiczności na ugranie jeszcze czegoś w tym meczu daje młodzian - Michał Kucharczyk. To ten perspektywiczny chłopak przewrócił losy meczu, gdy w 38. minucie w sytuacji sam na sam z Jasminem Buriciem zdobył gola i doprowadził do remisu. Niestety, od 44. minuty "wojskowi" grali w dziesiątkę, bo za drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną plac gry opuścił Maciej Rybus. Gospodarze niecierpliwie czekali na koniec spotkania, ale bogowie raczej byli w dobrych humorach, bo w 88. minucie bramkę głową zdobył wiecznie krytykowany napastnik stołecznej drużyny, Bruno Mezenga. Lechici do końca próbowali uzyskać jeden punkcik, ale szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili legioniści. Nie można zapomnieć o kibicach, którzy stworzyli naprawdę świetną atmosferę jak za dawnych lat. Może to dzięki nim wygraliśmy.

Podczas tego spektaklu mieliśmy wszystko. Była dramaturgia, emocje, wszystko to, co w sporcie najpiękniejsze. Sympatycy nie mieli żadnych wątpliwości. Legia Warszawa w tym roku nie rozegrała lepszego meczu, a szkoda, ale liczy się samo zwycięstwo nad odwiecznymi rywalami. Miejmy nadzieję, że w 2011 roku gracze "wojskowych" złapią wiatr w żagle, zdominują ekstraklasę i sięgną po mistrzostwo Polski.