Kolarstwo: Cichosz wicemistrzem Polski

Marek Cichosz z Legii zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym w Gościęcinie. Nasz zawodnik do samej mety ścigał się z obrońcą tytułu, Mariuszem Gilem, ale ostatecznie stracił do zawodnika POM Strzelce Krajeńskie 11 sekund. Przewaga czołowej dwójki nad resztą stawki wyniosła ponad 4 minuty.
Gil i Cichosz rywalizowali ze sobą od samego początku wyścigu. Początkowo przewagę osiągnął Gil, ale legionista wyprzedził go później o kilkanaście sekund. O końcowym wyniku zadecydował zjazd, przed ostatnim podjazdem, podczas którego niosącego na plecach rower Cichosza, wyprzedził wjeżdżający całą górę na rowerze Gil. Naszemu zawodnikowi należą się jednak olbrzymie brawa za ambitną postawę w zawodach. Przypomnijmy, że przed rokiem Cichosz zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski, tracąc wówczas do Gila 35 sekund. W tym roku brązowy medal wywalczył Andrzej Kaiser z Shimano Polska.

10 miejsce w elicie zajął Wojciech Kaczmarski z Legii (strata 2 rund). Wśród młodzieżowców Piotr Antkowiak był 9., ze stratą 10.53 min do zwycięzcy, Marka Konwy z Shimano Polska.