Młodzież: mecze niedzielne

Redakcja, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

W niedzielę swoje mecze rozegrały trzy najstarsze drużyny Młodych Wilków. Juniorzy starsi pokonali aż 5-0 rówieśników z GKS-u Bełchatów. W meczu rocznika 94 tych samych klubów padł wynik 1-1. W porannym spotkaniu Młode Wilki zremisowały 3-3 z Agrykolą, choć jeszcze na kilkanaście minut przed końcem prowadziły dwoma bramkami.
Fotoreportaż ze sparingu Legii 92/3 - 12 zdjęć
Fotoreportaż ze sparingu Legii 94 - 10 zdjęć
Fotoreportaż ze sparingu Legii 95 - 18 zdjęć

Legia 92/3 5-0 (2-0) GKS Bełchatów 92/3
1-0 28 min. Michał Kępka (as. Marcel Gąsior)
2-0 40 min. Mateusz Tietz (as. Michał Kępka)
3-0 45 min. Mateusz Tietz (as. Marcel Gąsior)
4-0 46 min. Patryk Sokołowski (as. Mateusz Tietz)
5-0 51 min. Marko Lukac b.a.

Legia: Wienczatek - Kępka (59' gracz testowany 2), Gołębiewski, Gąsior, gracz testowany 1 - Dąbrowski (57' Żywko), Sokołowski, gracz testowany 2 (41' Lukac), Karniszewski (50' gracz testowany 3) - Żywko (50' gracz testowany 4), Tietz

Legioniści niespodziewanie wysoko pokonali aktualnych liderów rozgrywek woj. łódzkiego, GKS Bełchatów. Prowadzenie zdobył Michał Kępka, po dwójkowej akcji Mateusza Tietza z Marcelem Gąsiorem. Tuż przed przerwą Tietz efektownie, ale i skutecznie dobił strzał Michała Kępki. W 56. minucie ten sam gracz skutecznie wykorzystał podanie od Gąsiora. Czwarty gol dla Legii padł po serii dobitek z najbliższej odległości - po jednej z nich piłka przekroczyła w końcu linię bramkową. Wynik ustalił efektownym lobem w okienko Marko Lukac. Zwycięstwo mogło być jeszcze wyższe (2 słupki, poprzeczka, 5 dogodnych sytuacji sam na sam), ale i goście, szczególnie w drugiej połowie, byli parokrotnie bliscy przynajmniej zdobycia gola honorowego. Postawa naszej drużyny mimo sporego okrojenia składu przez choroby, kontuzje i występy kolejnej grupy graczy w Młodej Legii mogła cieszyć. Martwi jedynie, że okresy bardzo dobrej gry przeplatane były momentami zdecydowanego zwolnienia tempa.

Legia 94 1-1 (0-1) GKS Bełchatów 94
0-1 15 min.
1-1 68 min. Kamil Mazek

Legia: Zieliński (41' Brzeziański) - Przysowa, Fabiszewski, Dankowski, Rozmus - Mazek (+ 71'), Janusiewicz, Ochman, Misiak - Mąka (41' Żegleń), gracz testowany (50' Turzyniecki)

Młodsi gracze z Bełchatowa byli bliscy pomszczenia swoich starszych kolegów. Po kwadransie gry objęli prowadzenie i utrzymali je do przerwy. Druga połowa stała pod znakiem ataków Legii (w słupek trafili Przemysław Żegleń i Dominik Ochman, a Mazek w sytuacji sam na sam nie zdołał pokonać golkipera), jednak dopiero ostatnie minuty przyniosły wyrównanie, gdy piłka zatrzepotała w siatce po uderzeniu Kamila Mazka i nieszczęśliwej interwencji obrońcy. Niestety chwilę potem strzelec gola musiał opuścić boisko z powodu kontuzji - a limit zmian był już wyczerpany. Gra w 10 nie służyła legionistom, którzy musieli bronić wyniku, choć jeszcze chwilę wcześniej zawzięcie atakowali. Trzykrotnie na wysokości zadania stanął jednak Kamil Brzeziański.

Legia 95 3-3 (2-1) Agrykola Warszawa 95
1-0 1 min. Damian Kucharski (as. Łukasz Dziewicki)
1-1 20 min. Łukasz Pękala
2-1 33 min. gracz testowany (as. Aleksander Jagiełło)
3-1 59 min. gracz testowany (as. Robert Śmigielski)
3-2 67 min. Łukasz Pękala
3-3 76 min. Bartłomiej Stryjek

Legia: Śmiłowski - Waszkiewicz (41' Milewski), Kucharski, Piórkowski, Piwowarczyk (41' Juźwik) - gracz testowany, Parobczyk (41' Śmigielski), Dziewicki (60' Parobczyk), Jagiełło (41' B. Pasim) - gracz testowany, gracz testowany (15' Romachów, 62' Dziewicki)