Boks: Złoto Żaboklickiego, srebro Witczaka i Ziemnickiego na GP w Białymstoku

Od piątku do niedzieli w Białymstoku odbyły się bokserskie zawody z cyklu Grand Prix, które były jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Polski, które w marcu odbędą się w Koninie. Wystartowało w nich czterech legionistów, prowadzonych przez Henryka Petricha. Daniel Żaboklicki (52 kg) w półfinale pokonał Krystiana Pawlikowskiego (PKB Poznań) 18-3, a w finale zwyciężył równie pewnie Konrada Rogowskiego z BK Dąbrowa 14-3.
Bliski złotego medalu w kategorii wagowej do 81 kg był inny legionista, Piotr Witczak. Nasz zawodnik wygrał najpierw w 1/4 finału z Piotrem Pyrą 13-9, w półfinale z Grzegorzem Kostką (Legenda Jarosław) 14-4. Niestety w finałowej walce przegrał 8-9 z Dawidem Sławińskim z Krystala Białystok.

Udział w zawodach w 1/4 finału zakończył Michał Prusak (64 kg), który przegrał w trzeciej rundzie z Michałem Syrowatką (Hetman Białystok) oraz Paweł Michalik (75 kg), który minimalnie przegrał z Wojtkiem Sobierajskim (Fenix Warszawa) 7-8.

W turnieju wziął udział także trener i zawodnik kick-boxerskiej Legii. Przemysław Ziemnicki dotarł do finału kategorii wagowej 75 kg, w którym niestety przegrał 5-9 z Igorem Jakubowskim z PKB Poznań.