Chinyama strzela gola Łokomotiwowi Moskwa - fot. turi

Sparing: Legia 2-1 Łokomotiw Moskwa

Redakcja - Wiadomość archiwalna

We wtorek piłkarze Legii rozegrali pierwszy mecz sparingowy podczas zgrupowania w Hiszpanii. Do przerwy 1-0 prowadził Łokomotiw. Bardzo szybko, bo już w 11. minucie, na prowadzenie wyszli Rosjanie. Stojący w bramce Legii Skaba minął się z piłką, Połoz podał na środek pola karnego i Dmitrij Syczow skierował piłkę do bramki. Po przerwie gole zdobywali już tylko legioniści.

Pierwszą ładną akcję piłkarze z Warszawy stworzyli tuż przed stratą gola. Astiz odegrał do Manu, a ten zdecydował się na uderzenie z prawego skrzydła. Piłka przeleciała jednak minimalnie obok bramki strzeżonej przez Guilherme. W 28. i 32. minucie dał znać o sobie Szałachowski. Najpierw jednak został uprzedzony przez bramkarza, a potem co prawda oddał strzał, ale zdecydowanie zbyt lekki, żeby zaskoczyć Brazylijczyka. Kilka minut później dobre podanie od Jakuba Wawrzyniaka otrzymał Bruno Mezenga, ale i tym razem refleksem wykazał się Guilherme, który zdołał uprzedzić legionistę. Do końca pierwszej połowy ciekawych akcji już piłkarze Macieja Skorży nie stworzyli.

W przerwie szkoleniowiec Legii dokonał trzech zmian. Za Mezengę na placu gry pojawił się Takesure Chinyama, Szałachowskiego zmienił Kucharczyk, a Wawrzyniaka zastąpił testowany Seth Owusu.

Już chwilę po wznowieniu gry Chinyama znalazł się na pozycji spalonej. W 48. minucie świetną okazję zmarnowali legioniści. Rzeźniczak dobrze zagrał w pole karne, bramkarz Łokomotiwu minął się z piłką, ale żaden z piłkarzy warszawskiego zespołu nie zakończył tej akcji. Chwilę później na uderzenie z narożnika pola karnego zdecydował się Radović. Niestety i ten strzał został obroniony przez golkipera z Brazylii.
W 52. minucie po starciu z jednym z rywali z bólu zwijał się Takesure Chinyama. Na szczęście okazało się, że wszystko jest w porządku i napastnik Legii wrócił do gry. Kilka minut później na strzał głową zdecydował się Jędrzejczyk, jednak uderzenie było niecelne i piłka przeleciała nad poprzeczką.

W 65. minucie Maciej Skorża zdecydował się na kolejne dwie zmiany - Inakiego Astiza zastąpił Marcin Komorowski, a Jakuba Rzeźniczaka zmienił Srda Kneżević. W 72. minucie Chinyama został sfaulowany w okolicach pola karnego Łokomotiwu. Kiedy Ivica Vrdoljak ustawiał piłkę na osiemnastym metrze, na boisku pojawiło się dwóch kolejnych legionistów - Rafał Wolski i Ariel Borysiuk. Chwilę później pięknym strzałem z rzutu wolnego Chorwat wyrównał stan meczu na 1-1.
W 76. minucie za faul na Vrdoljaku żółtą kartkę zobaczył Djiby Fall. Minutę później bardzo dobrą akcję przeprowadzili legioniści - Jędrzejczyk zagrał do Borysiuka, ten podał do Vrdoljaka, piłkę przejął jeszcze Wolski, odegrał do Chinyamy... Napastnik Legii znalazł się sam na sam z bramkarzem i nie miał innego wyjścia, jak skierować piłkę do bramki.

W 80. minucie "Chini" miał okazję podwyższyć wynik na 3-1, ale jego uderzenie głową nie znalazło drogi do bramki. Potem strzelał jeszcze Kucharczyk, ale zbyt słabo, żeby zaskoczyć bramkarza Łokomotiwu.

Legia Warszawa 2-1 (0-1) Łokomotiw Moskwa
0-1 - 11 min. Dimitrij Syczow
1-1 - 73 min. Ivica Vrdoljak
2-1 - 77 min. Takesure Chinyama

Skład Legii: Wojciech Skaba - Jakub Rzeźniczak (65' Srda Kneżević), Inaki Astiz (65' Marcin Komorowski), Artur Jędrzejczyk (78' Michał Żyro), Jakub Wawrzyniak (46' Seth Owusu), Manu (78' Michał Efir), Ivica Vrdoljak (78' Daniel Łukasik), Alejandro Cabral (73' Ariel Borysiuk), Miroslav Radović (73' Rafał Wolski), Sebastian Szałachowski (46' Michał Kucharczyk), Bruno Mezenga (46' Takesure Chinyama).

Skład Łokomotiwu: Guilherme - Rienat Janbajew (70' Bramko Ilić), Branko Ilić (46' Stanisław Remniew), Marko Basa, Rusłan Nachuszew (46' Andriej Iwanow), Dmitrij Połoz (46' Haminu Draman), Denis Głuszakow (46' Dmitrij Łośkow), Senijad Ibricić (46' Stanisław Iwanow), Władisław Ignatjew (46' Aleksandr Marenicz), Maicon (46' Aleksandr Minczenkow), Dmitrij Syczow (46' Djiby Fall).