Sparing: Młoda Legia 3-1 Ceramika Opoczno

Redakcja - Wiadomość archiwalna

W rozegranym w sobotę rano na bocznym boisku przy Łazienkowskiej meczu sparingowym Młoda Legia pokonała 3-1 III-ligową Ceramikę Opoczno. Po bezbramkowej pierwszej połowie wynik otworzyli goście, ale legioniści szybko odpowiedzieli za sprawą Kamila Kamińskiego i Michała Efira. W końcówce wynik spotkania na 3-1 ustalił Dawid Duda, dobijając strzał Kamińskiego.
Wobec poniedziałkowej daty meczu Młodej Ekstraklasy z Polonią, niewykluczone, że legioniści rozegrają w środku tygodnia jeszcze jeden mecz sparingowy. Ostateczna decyzja będzie prawdopodobnie podjęta we wtorek.

Młoda Legia 3-1 (0-0) Ceramika Opoczno
0-1 50 min. Dawid Stańdo
1-1 59 min. Kamil Kamiński (as. Dawid Duda)
2-1 66 min. Michał Efir (as. Marcin Bochenek)
3-1 80 min. Dawid Duda (as. Kamil Kamiński)

Legia: Szumski (46' Jałocha) - Bochenek, Lisiecki, Cichocki, Widejko (46' Matić) - Starek, Duda, Kopczyński, Karniszewski (46' Kamiński) - Rosłoń, Rozwandowicz (46' Efir)

Do meczu Młoda Legia przystąpiła w mocno przetrzebionym powołaniami do kadry, chorobami i kontuzjami składzie, do tego kilku zawodników przebywało na turnieju na Słowacji i również nie można było z nich skorzystać. Od samego początku legioniści postawili na grę otwartą i ofensywną. Być może nawet nazbyt odważnie ruszyli do przodu, gdyż po kilku kontratakach Ceramiki Szumski był zmuszony do interwencji bądź uprzedzenia napastnika gości wyjściem. Podopieczni Dariusza Banasika parokrotnie mieli okazje do zdobycia bramki, ale w pierwszej połowie żadne bramki nie padły.

Wynik otworzyli tuż po przerwie goście, gdy po niezbyt mocnym strzale Stańdy rezerwowy bramkarz Legii nie zdołał opanować piłki. Reakcja była bardzo szybka, bo już po kilkunastu minutach było 2-1 - najpierw Kamil Kamiński, który od tej rundy jest już pełnoprawnym zawodnikiem Młodej Legii, doskonale zamknął akcję po podaniu Dawida Dudy. Kilka minut później, po ofensywnym wejściu bardzo dobrze dziś spisującego się Marcina Bochenka, Michał Efir strzałem z woleja nie dał szans bramkarzowi opoczyńskiej drużyny. Drugą połowę cechowała większa pewność Legii w grze obronnej, ale też pewna nieskuteczność w ofensywie. Michał Efir miał dwie korzystne okazje do zdobycia bramki, ale to Dawid Duda ustalił wynik spotkania, wykorzystując odbicie przez bramkarza piłki przed siebie po uderzeniu Kamińskiego (należącego dziś do wyróżniających się graczy Młodej Legii). Legioniści wygrali stosunkowo pewnie, ale Ceramika zaprezentowała solidny poziom i długimi okresami stawiała warszawskiej drużynie wysokie wymagania.