Oprawa Zagłębia w Bydgoszczy - fot. zaglebie.sosnowiec.pl

Grali przyjaciele

Piłkarze Pogoni rundę wiosenną rozpoczęli od remisu przed własną publicznością z ŁKS-em. Portowcy doprowadzili do wyrównania z rzutu karnego w ostatniej minucie. Den Haag rozgromił u siebie NEC Nijmegen, a Juventus przegrał z Milanem. Spotkanie Olimpii zostało przełożone. Najciekawiej było jednak w Bydgoszczy, gdzie stawiło się 732 fanów Zagłębia, a na boisku działo się naprawdę sporo.

I liga: Pogoń Szczecin 1-1 ŁKS Łódź
Piłkarze Pogoni w pierwszym wiosennym meczu zmierzyli się z głównym kandydatem do awansu do ekstraklasy, Łódzkim Klubem Sportowym. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Bardzo dobrą okazję do zdobycia bramki dla Portowców miał wypożyczony z Legii Kamil Majkowski, ale w 23. minucie z kilkunastu metrów trafił w boczną siatkę. 10 minut później Frączczak nie potrafił pokonać Wyparły, będąc w sytuacji sam na sam. 10 minut po przerwie dobrym rajdem popisał się ponownie Majkowski, ale uderzył w środek bramki. W 62. minucie goście wyszli na prowadzenie. Dośrodkowanie Koseckiego wykorzystał Dariusz Kłus. Gdy wydawało się, że mecz jest już zakończony, arbiter doliczył 5 minut do regulaminowego czasu gry. Pogoń w 95. minucie dośrodkowywała z rzutu wolnego, a rajd Klatta został zakończony faulem Łabędzkiego w polu karnym. Rzut karny na bramkę zamienił Piotr Petasz i Pogoń szczęśliwie wywalczyła jeden punkt. Od razu po bramce sędzia zakończył spotkanie. Tabela

II liga: Zawisza Bydgoszcz 2-2 Zagłębie Sosnowiec
Bardzo ciekawe spotkanie rozegrano w Bydgoszczy w obecności 4 tysięcy kibiców, w tym licznej, 732 osobowej grupy kibiców Zagłębia. Gospodarze objęli prowadzenie już w trzeciej minucie po rzucie karnym. Zawisza nie wykorzystał kolejnych okazji i w odpowiedzi traci bramkę. Do remisu w 22. minucie doprowadził Stefański. 5 minut później piłkarz gospodarzy został wyrzucony z boiska za faul taktyczny. Pięć minut przed przerwą stan kadrowy był już wyrównany, po tym jak Dziółka z Zagłębia zobaczył drugą żółtą kartkę. Horror zaczął się w samej końcówce. Najpierw w 94. minucie Zawisza wyszedł na prowadzenie, po samobójczym trafieniu Markowskiego... a chwilę później ten sam zawodnik trafił już do siatki Zawiszy (oddał 3 strzały) i mecz zakończył się podziałem punktów. Zagłębie zajmuje ósme miejsce w tabeli, Zawisza jest drugi. Tabela

Eredivisie: FC Den Haag 5-1 NEC Nijmegen
Piłkarze z Hagi po ostatniej porażce, tym razem udowodnili, że nieprzypadkowo są w czołówce Eredivisie, nie dając NEC żadnych szans. Wynik końcowy mówi sam sa siebie. Immers wyprowadził gospodarzy na prowadzenie w 16. minucie, ale niespodziewanie już minutę później goście doprowadzili do wyrównania. W 28. minucie rzut karny skutecznie egzekwował Bulykin i ponownie wyprowadził Den Haag na prowadzenie. W drugiej połowie do bramki gości trafiali kolejno Verhoek, Toornstra i Brouwer.

Serie A: Juventus Turyn 0-1 AC Milan
Po niezłym meczu Juventus przegrał z Milanem 0-1. Obie drużyny miały okazje do zdobycia bramek, ale jedynego gola zdobył w 68 minucie Gattuso, który wykorzystał podanie Ibrahimovicia. Szanse dla Juve miał m.in. Traore, który groźnie uderzał z dystansu. Milan dzięki wygranej umocnił się na prowadzeniu w tabeli.