Statystyki w meczu z Polonią

Tomek Janus - Wiadomość archiwalna

Po emocjonującym spotkaniu Legia Warszawa pokonała Polonię Warszawa 1-0. W czym tkwił klucz do sukcesu? Meczowe statystyki jednoznacznie pokazują, że niedzielny mecz był meczem walki. Obydwie drużyny popełniły ponad 50 fauli. Legioniści nie bali się jednak podjęcia twardych warunków i dzięki temu wygrali. Nie bez znaczenia było też ich zaangażowanie w grę. Poniżej przedstawiamy szczegółowe statystyki.

W niedzielny wieczór piłka 23 razy leciała w stronę bramek obydwu drużyn. W klasyfikacji strzałów zdecydowanie dominowali legioniści. Przez 90 minut spotkania poloniści oddali zaledwie pięć strzałów. "Wojskowi" strzelali ponad trzy razy częściej. Co więcej, piłkarze Legii mieli aż dziewięć celnych uderzeń. Sebastian Przyrowski był jednak niemal bezbłędny. Statystyki pokazują dominację legionistów w pierwszej połowie. W tym czasie strzelali osiem razy, podczas gdy rywale tylko dwa.

Spotkanie z Polonią to statystyczny popis napastników Legii. Duet graczy ataku oddał aż 13 strzałów na bramkę rywali. Osiem razy szczęścia próbował Michał Kucharczyk. Młody napastnik miał jednak źle ustawiony celownik i często trafiał w bramkarza KSP. Hubnik strzelał pięć razy, ale aż cztery z jego uderzeń było celne. Czech potrafi strzelić celnie nawet w bardzo trudnej sytuacji.

Jak na derby przystało, przy Łazienkowskiej nie zabrakło twardej gry. Hubert Siejewicz przerywał grę po faulach 51 razy. W niedzielny wieczór nikt nie miał zamiaru odstawiać nogi. Legioniści przekroczyli przepisy 28 razy. Ostrzej grali po przerwie, gdy zaliczyli 18 fauli. Poloniści mieli łącznie 23 przewinienia.

Najostrzej zagrał Ivica Vrdoljak, który zanotował siedem fauli – wszystkie po przerwie. Po raz kolejny twardo grał Hubnik. Czech zapisał na swoim koncie pięć przewinień. Obrońcy nie mają łatwego życia z napastnikiem Legii. W sumie przepisy przekroczyło jedenastu graczy Legii.

Poloniści najczęściej brali na swój celownik Manu. Portugalczyk faulowany był sześć razy. Po trzy razy rywale nieprzepisowo powstrzymywali Jakuba Rzeźniczaka, Miroslava Radovicia, Michała Kucharczyka i Jakuba Rzeźniczaka.

W niedzielny wieczór legioniści pokazali jak powinna wyglądać walka w derbach. W ciągu 90 minut odebrali piłkę aż 82 razy. Sami stracili futbolówkę 47 razy. O ich przewadze najlepiej świadczy fakt, że w drugiej połowie przerwali 43 akcje rywali. Walczyła cała drużyna, co dobrze pokazują statystyki. Liderem odbiorów był Inaki Astiz z 12 przechwytami. Pięciu zawodników zanotowało po 10 przerwanych akcji.

Najwięcej strat w meczu z KSP miał Manu. Portugalczyk na swoje usprawiedliwienie może przedstawić pokaźną liczbę odbiorów. W sumie piłkę traciło jedenastu graczy Legii.