ME: Polonia 0-4 Legia

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Legia rozgromiła dziś przy Konwiktorskiej Polonię w pierwszym wiosennym meczu Młodej Ekstraklasy. Aż 3 bramki zdobył znajdujący się w kadrze pierwszej drużyny Rafał Wolski. Jeszcze przy stanie 0-0 Wojciech Lisowski zmarnował rzut karny. Wynik na 4-0 dla Legii ustalił gracz Polonii, samobójczym uderzeniem. W zespole Legii wystąpił po raz pierwszy po kontuzji Dickson Choto.

Fotoreportaż z meczu - 30 zdjęć Hagiego

Nasz obrońca zagrał 45 minut. Na murawie pojawili się także Dejan Kelhar i Takesure Chinyama. Przez ostatnich 10 minut meczu w ataku Polonii występował rezerwowy bramkarz KSP, który zmienił kontuzjowanego Łukasza Teodorczyka. W Młodej Legii zadebiutowało dwóch graczy Młodych Wilków: Piotr Karniszewski i Kamil Kamiński.

Młoda Polonia 0-4 (0-2) Młoda Legia
0-1 14 min. Rafał Wolski (as. Takesure Chinyama)
0-2 18 min. Rafał Wolski (as. Daniel Łukasik)
0-3 48 min. Rafał Wolski (as. Marcin Bochenek)
0-4 74 min. Tomasz Wełna (sam.) (as. Takesure Chinyama)

W 8. minucie Wojciech Lisowski nie wykorzystał rzutu karnego.

Młoda Polonia: Gliwa - Maleszyk (45. Wszołek), Wełna, Zembrowski, Brzyski - Michalski (46. Gliński), Rusak, Pazio, Riekisz (46. Gołębiewski) - Teodorczyk (81. Skowron), Olczak (60. Barszcz).

Młoda Legia: Szumski - Bochenek, Choto (46. Cichocki), Kelhar Ż, Lisowski - Starek (46. Kamiński), Łukasik, Kopczyński (70. Duda), Żyro Ż - Wolski (80. Karniszewski) - Chinyama (77. Rozwandowicz)