Grali przyjaciele

Fumen - Wiadomość archiwalna

Sobota nie była udana dla naszych przyjaciół. Zarówno Olimpia, jak i Zagłębie rozpoczynali mecze od szybkiego objęcia prowadzenia, żeby ostatecznie dać sobie wyrwać zwycięstwo. Szczególne powody do złości mają sosnowiczanie. W niedzielę Pogoń w obecności 450 Portowców i legionistów wygrała 2-0 w Ząbkach. Ważny mecz z Utrechtem wygrał Den Haag.

Fotoreportaż z Ząbek - 26 zdjęć Hugollka

II liga: Olimpia Elbląg 1-1 Stal Rzeszów
Piłkarze Olimpii podzielili się punktami ze Stalą Rzeszów. Rozpoczęło się dobrze, bo już w 3. minucie prowadzenie gospodarzom dał Anton Kołosow. Jednak po zmianie stron do głosu doszli goście i w 50. minucie wyrównali. Niestety, z każdą minutą coraz lepiej grali rzeszowianie i mogli się nawet pokusić o zwycięstwo. Ostatecznie ekipy podzieliły się punktami.

II liga: Zagłębie Sosnowiec 1-1 Olimpia Grudziądz
Mecz na szczycie zakończył się podziałem punktów. Jednak to sosnowiczanie powinni schodzić z murawy w roli zwycięzców. Zaczęło się od prowadzenia. W 11. minucie do siatki trafił Marcin Lachowski. Od 42. minuty olimpijczycy grali w osłabieniu, gdyż drugą żółtą kartkę ujrzał kapitan gości. Po zmianie stron nasi przyjaciele, zamiast powiększyć przewagę... dali sobie wbić gola w końcówce spotkania. W efekcie Zagłębie w głupi sposób straciło ważne punkty.

I liga: Dolcan Ząbki 0-2 Pogoń Szczecin
Pogoń w Ząbkach w końcu wygrała. Bramki Frączczaka i Matuszczyka dały Portowcom 3 punkty. Spotkanie obejrzało 1300 widzów, w tym 450 fanów Pogoni i Legii z czterema flagami. Oprawę zaprezentowali gospodarze.

Eredivisie: FC Utrecht 2-3 Den Haag
Piłkarze z Hagi przerwali dobrą passę Utrechtu i wygrali 3-2. Prowadzenie objęli gospodarze w 34. minucie. Wyrównał 5 minut później Vicento. Po przerwie dwie kolejne bramki zdobyli przyjezdni - najpierw Radosavljevic, a później Bulykin z karnego. Wynik na 2-3 ustalił na 13 minut przed końcem Strootman. Den Haag jest piąty w tabeli.

Serie A: AS Roma 0-2 Juventus Turyn
Cenną wyjazdową wygraną zanotowali piłkarze Starej Damy. Juventus po gola Krasicia w 60. i Matriego w 74. minucie spotkania, zdobył komplet punktów. W bramce Juventusu dobrze spisywał się Storari.