Legia 94 pewnie pokonała Nadnarwiankę - fot. Bodziach

Młodzież: mecze sobotnie

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Młode Wilki 94 pokonały dziś aż 8-0 Nadnarwiankę Pułtusk. Nieco gorzej poszło ich o rok młodszym kolegom, którzy wysoko ulegli Wiśle Płock. Przegrali też juniorzy młodsi CWKS, którzy prowadząc 2-0 w końcówce ulegli 2-3 Naprzodowi Skórzec. Wobec braku sędziego Legia 97 i Agrykola rozegrały mecz sparingowy, wygrany przez naszych piłkarzy 2-0.
Wynik 5-1 padł w sparingu Młodych Wilków 99 z Drukarzem. Zespół orlików CWKS 2001 zremisował towarzysko 6-6 z Polonią. Gracze z rocznika 2001 wygrali turniej w Raszynie, odnosząc komplet zwycięstw.

Legia 94 8-0 (5-0) Nadnarwianka Pułtusk 94
Fotoreportaż z meczu Legia 94 - Nadnarwianka - 34 zdjęcia Bodziacha
1-0 11 min. Kamil Mazek (as. Kamil Kurowski)
2-0 14 min. Bartłomiej Kalinkowski b.a.
3-0 17 min. Kamil Kurowski (as. Kamil Mazek)
4-0 33 min. Kamil Kurowski (as. Norbert Misiak)
5-0 38 min. Daniel Fabiszewski (as. Kamil Mazek)
6-0 50 min. Kamil Mazek (dob. strz. Aleksandra Jagiełło)
7-0 61 min. Kamil Kurowski (as. Aleksander Jagiełło)
8-0 68 min. Dominik Ochman (rzut wolny)

Legia: Zieliński (41' Śmiłowski [95]) - Fabiszewski, Ochman, Dankowski (54' Przysowa), Jagiełło [95] - Misiak (41' Rozmus), Kalinkowski, Sokołowski (50' Janusiewicz), Mazek - Kurowski, Mąka (60' Żegleń)

Legioniści kontynuują dobrą passę, odnosząc drugie zwycięstwo tej wiosny. Nadnarwianka nie przypominała dziś drużyny, która jesienią odbierała punkty Agrykoli, Juniorowi Ursynów czy Wiśle Płock, a jeżeli przegrywała, to niewielką ilością bramek. Od początku inicjatywę przejęli legioniści i już po ok. kwadransie gry prowadzili 3-0. Goście przez całe spotkanie tylko trzy razy zagrozili bramce Legii. Młode Wilki grały zaś konsekwentnie i stopniowo powiększały przewagę bramkową. Druga połowa była już nieco mniej żywa wobec lekkiego rozluźnienia, spowodowanego chyba bardzo korzystnym dla Legii wynikiem. Goście walczyli ambitnie i ostro do końca, ale brakowało im atutów z przodu, zaś tylko nie najlepszej skuteczności legionistów zawdzięczają, że wyjechali z Warszawy z jednocyfrowym bagażem goli. Dobrą formę strzelecką utrzymuje Kamil Kurowski, który zdobył dziś trzy gole i łącznie ma ich na koncie już 17. Z dobrej strony pokazał się również Kamil Mazek, który do dwóch bramek dołożył dwie asysty. Legioniści powiększyli swoją przewagę w tabeli, bowiem drużyny z miejsc 2-7 (GKP Targówek, Polonia, Agrykola, Podlasie, Broń i Junior Ursynów) ... solidarnie straciły punkty. Osiem "oczek" przewagi to już spora zaliczka.

Naprzód Skórzec 94 3-2 (0-1) CWKS Legia 94
0-1 Piotr Papież
0-2 Kacper Bożałek (rzut wolny)
1-2 Adrian Czerski
2-2 Piotr Krawczyk
3-2 Piotr Krawczyk

CWKS Legia: Przysowa - Błesnowski, Lewandowski, Dąbrowski - Papież (Rogowski), Ćwiąkała, Obzejta (Bińkowski), Sikorski, Kopeć (Pec) - Bożałek

Podobnie jak jesienią, legioniści nie zdołali w pojedynku z Naprzodem Skórzec obronić dwubramkowego prowadzenia. Po pierwszej połowie legioniści zasłużenie prowadzili 0-1. Gdy w 50. minucie Kacper Bożałek strzelił gola na 0-2 wydawało się, że jest już po meczu. Nic bardziej mylnego - gospodarze wykorzystując fatalne błędy w grze obronnej Legii zdobyli trzy bramki. Wprawdzie gracze CWKS zdobyli po stałym fragmencie gry wyrównanie, ale sędzia gola nie uznał informując, że na spalonym był... wykonawca rzutu wolnego. Szkoda kolejnego meczu, który można było wygrać; tymczasem sytuacja "wojskowych" w tabeli jest bardzo nieciekawa i każdy punkt jest na wagę złota. Za tydzień w niedzielę mecz z liderującym KS Piaseczno.

Wisła Płock 95 5-1 (1-0) Legia 95
1-0 39 min.
2-0 48 min.
2-1 55 min. Przemysław Milewski (as. Michał Suchanek)
3-1 64 min.
4-1 69 min.
5-1 75 min.

Legia: Smyłek - Waszkiewicz, Piórkowski (26' Knyziak [96], 55' Podsiadło [96]), Zakrzewski [96], Juźwik - Suchanek [96], Parobczyk, Dziewicki, Piwowarczyk - Śmigielski, Milewski

Legioniści jechali do Płocka z zadaniem uzyskania przynajmniej tak dobrego wyniku jak w rundzie jesiennej (3-2). Biorąc pod uwagę, że trener Lewandowski miał do dyspozycji... zaledwie 9 zawodników, do których dołączyło z konieczności paru graczy młodszego rocznika, wydawało się to na starcie niełatwe do zrealizowania. Mecz potwierdził niestety te obawy - wiślacy prezentowali się nieco lepiej, stwarzali więcej okazji i objęli tuż przed przerwą prowadzenie. Po drugim golu dla ZKS Młode Wilki podjęły jeszcze próbę odrabiania strat, ale tego dnia poza trafieniem Przemka Milewskiego nie udało się uzyskać nic więcej. Gole zdobywali za to w ostatnim kwadransie "Nafciarze". Gole dla gospodarzy w dzisiejszym spotkaniu zdobyli: Kasjan Klimkiewicz, Krystian Pomorski (po dwie) i Sebastian Dziewanowski. Porażka 1-5 sprawia, że legioniści pozostali na 6. miejscu w tabeli, a ich strata do prowadzącego Mazura Karczew urosła już do 9 punktów.

CWKS Legia 97 9-3 (5-1, 5-3) Hutnik Warszawa 97 (sparing)
Krzysztof Łuczywek (1 bramka)
Damian Słupski, Tomasz Rzepliński, Mariusz Dudzik (1 asysta)

CWKS Legia: Żukowski (Zaradzki) - Rosłaniec, Lewiński, Olek, Kulczyński - Rzepliński, Królak, Cybulski, Słupski - Figielski, Dryński oraz Kupiec, Dudek, Król, Dudzik, Jabłoński, Łuczywek, Marnik, Król

Legia 97 2-0 (1-0) Agrykola Warszawa 97 (sparing) Zdjęcia z meczu
1-0 14 min. Krystian Gębalski (as. Michał Podlecki)
2-0 38 min. Eryk Więdłocha (as. Mateusz Wieteska)

Legia: Jaroszko (26' Balawejder [98]) - Kuncewicz (26' Polak), Kostrzanowski, Zabłocki, Witkowski - Krasuski (26' Mamla), Maj, Iwański [98], Zaradny (26' Brzosko) - Podlecki (26' Wieteska) - Gębalski (26' Więdłocha)
(grano 25+20 minut)

Wobec nieobecności sędziego, obie drużyny zagrały ze sobą krótki 45-minutowy sparing. Młode Wilki dość przekonywająco wygrały, a okazja do rewanżu nadarzy się w najbliższych dniach, prawdopodobnie w środę.

Legia 99 5-1 (3-1) Drukarz Warszawa 99 (sparing) Zdjęcia z meczu
0-1 9 min. Michał Kędroń
1-1 20 min. Emil Możdżonek (as. Oskar Majchrowicz)
2-1 23 min. Emil Możdżonek (as. Oskar Majchrowicz)
3-1 30+1 min. Oskar Majchrowicz (as. Emil Możdżonek)
4-1 50 min. Emil Możdżonek (as. Oskar Majchrowicz)
5-1 53 min. Oskar Majchrowicz (as. Szymon Barwiński)

Legia: Musiał - Rosiński, Kostrzycki, Rybak - Wawrzyn, Skrzyńśki, Malesa, Faliszewski - Kinast (Pruszyński) oraz: Śmigielski - Gańko, Janicki, Hryniuk - Możdżonek, Staśkiewicz, Barwiński, Parzych - Majchrowicz (Antolak)

Spotkanie z Drukarzem było okazją do przetestowania, wraz z jedną z czołowych drużyn warszawskich, ustawienia 9-osobowego, w jakim drużyna będzie występować w następnym sezonie. Prowadzenie objęli goście, ale po kilkunastu minutach inicjatywę zdecydowanie przejęli legioniści i nie oddali jej już aż do końca. Trafieniami (oraz niemal wszystkimi asystami) podzielili się dziś Emil Możdżonek i Oskar Majchrowicz.

Polonia Warszawa 2001 6-6 CWKS Legia 2001 (sparing)

Gole: Filip Dębek 5, Kamil Niewiadomski - Kamil Apoczkin 2, Sebastian Duczek 2, Jakub Sliwa 2

(relacja za stroną cwks2001.futbolowo.pl):

W prima aprilisowe popołudnie nasza drużyna zmierzyła się w derbowym sparingu z Polonią. Na powołanie trenera odpowiedzieli: Krzysiu Bujak, Krystian Klonowski, Przemek Hypki, Szelenbaum Wiktor, Odoma Aduku Daniel, Apoczkin Kamil, Śliwa Jakub, Duczek Sebastian, Kugel Paweł, Szostak Przemek, Muniak Staszek....

Nasi chłopcy mimo dużego pressingu ze strony trenujących obok starszych roczników Polonistów bez żadnego stresu rozpoczęli sparing od szybkiego ataku. Akcja za akcją szły na bramkę KSP. Bramka wydawała się tylko kwestią czasu. I tak też się stało. Śliwka uruchomił długim podaniem Sebka, ten po zwodzie podał do Przemka Szostaka a ten do wychodzącego na lewą stronę Kamila który mocnym strzałem nie dał szans golkiperowi gospodarzy. Szał radości wśród garstki kibiców Legii i zdziwienie w szeregach fanów czarnych koszul, którzy w sporej liczbie przybyli na derby. Mimo wielu jeszcze okazji do podwyższenia wyniku, między innymi minimalnie niecelne strzały Daniela i Sebka, pierwsza piętnastominutowa tercja zakończyła się prowadzeniem naszych chłopców 1:0.

W drugiej tercji naszej bramki strzegł Krystian. I znów nasze ,,asy” rzucili się do ataków. Po jednej z kontr polonistów przed polem karnym wywalczyli oni rzut wolny. Mocny strzał na długi słupek i 1:1… Ale nie podcięło to skrzydeł młodym legionistom. Szybko doprowadzili do wyniku 2:1 a autorem drugiego gola był ponownie Kamil. Po mocnym strzale szalejącego w "napadzie" Kamila bramkarz wybija futbolówkę przed siebie, ponownie uderza Kamil ale piłka zamiast bezpośrednio najkrótszą drogą do bramki szybuje wysoko w powietrze i lobem wpada za bramkarzem. Duży udział przy tym golu miał Paweł Kugel który umiejętnie i zgodnie z przepisami przeszkadzał bramkarzowi w interwencji. W tej tercji jeszcze jedno trafienie do bramki polonistów po indywidualnej akcji zdobył mocnym uderzeniem Sebek. 3:1 Próbował jeszcze i Wiktor i Przemek Hypki ale minimalnie niecelnie.!!!

Trzecia tercja miał tylko pokazać że w piątkowy wieczór to Legia dominuje na Konwiktorskiej. Ale nic mylnego. Niestety. W niegroźnie wyglądającej akcji okrzyk napastnika Czarnych Koszul na tyle wystraszył naszego golkipera, że dobrze spisujący się Krzysiu wrzucił sobie piłkę do siatki. 3:2…, ale nasi chłopcy nie załamali się i tym razem. Niestety, ostry i brutalny atak na wychodzącego do interwencji Krzysia zmusił trenera do dokonania zmiany na pozycji bramkarza. I to chyba zdekoncentrowało naszą drużynę bo w krótkim odstępie czasu straciliśmy dwie bramki. W ostatniej minucie jeszcze jedno trafienie polonistów i było już 5:3 :( Mimo usilnych starań, strzałów w wykonaniu Przemka Szostaka, Kamila, Pawła i Stasia wynik do końca tercji nie uległ zmianie.

Ale jeśli myślicie że nasza drużyna się poddała to jesteście w błędzie. W czwartej części to znów my rozdawaliśmy karty. Sygnał do odrobienia strat dał Sebek i po pięknym strzale było już 5:4. Za chwilę już mogliśmy się cieszyć z remisu. Sebek podał do Przemka Szostaka, ten do Kuby, Kuba prostopadle znów do Przemka, obiega pomocnika, dostaje piękne podanie od Szostiego i potężnym strzałem w okienko Kuba doprowadza do remisu. 5:5…. Po chwili po indywidualnym rajdzie i przejściu obrońców ponownie Kuba staje oko w oko z bramkarzem Polonii. Nie daje mu żadnych szans i po płaskim strzale w długi róg wyprowadza małych legionistów na prowadzenie. Znów radość wśród kibiców gości i wielkie zdziwienie kibiców Czarnych Koszul. Niestety, gdy wszyscy czekali już na końcowy gwizdek, niepotrzebna zabawa piłką pod własną bramką doprowadza do wyrównania. I 6:6. Po golu sędzia zakończył spotkanie. Chłopcy źli ale i zadowoleni że na terenie rywali nie przegrali. Mimo że był to tylko sparing to dało się odczuć że derby to jednak derby… I tak po indywidualnych błędach, spotkanie Polonii i Legii zakończyło się remisem… Po dwie bramki zdobyli Kamil, Sebek i Kuba. Należy jednak zaznaczyć że każdy z chłopców dał z siebie wszystko i wszyscy zasłużyli na gratulacje i podziękowanie kibiców.

II Turniej o Puchar Posła Artura Górskiego, Raszyn:

Młode Wilki 2001 pewnie wygrały turniej w Raszynie, wygrywając wszystkie mecze i zgarniając większość nagród indywidualnych. Legioniści zdobyli 29 goli, tracąc tylko jednego. W zespole wystąpiło również gościnnie dwóch zawodników CWKS Legii Bemowo.

Skład Legii:
Bujak Krzysztof (testowany) - Bartnicki Jakub, Phan Alex, Ciesielski Kacper, Cichocki Mateusz, Duczek Sebastian (testowany), Goliński Jan, Radkowski Kacper, Anusik Maciej, Goureau Thomas, Kraśniewski Maciej

Tabela końcowa:
1. Legia Warszawa (5 meczów, 15p., bramki 29-1)