Młodzież: Młode Wilki 97 jadą na turniej do Rosji

Raffi - Wiadomość archiwalna

Drużyna rocznika 97 Akademii Piłkarskiej Legii otrzymała zaproszenie na prestiżowy turniej "Kazachenok Cup" odbywający się w Kołpinie k. Sankt Petersburga. Legionistów między 15 a 17 kwietnia czekają mecze z 8 mocnymi przeciwnikami, m.in. z AC Milan, Tottenhamem, CSKA, Spartakiem Moskwa czy Zenitem. Z tej przyczyny ligowy mecz z Deltą Warszawa został rozegrany już dziś - młodzi piłkarze Legii wygrali 6-0.

Podopieczni Bernarda Kapuścińskiego i Jarosława Wojciechowskiego z kompletem zwycięstw oraz bilansem bramkowym 90-0 prowadzą pewnie w ligowej tabeli. Następny mecz ligowy zaplanowany jest wstępnie na piątek, a odbędzie się na boisku trzeciego w tabeli KS Piaseczno, który w tej rundzie spisuje się bardzo dobrze.

Legia 97 6-0 (4-0) Delta Warszawa 97
1-0 17 min. Michał Podlecki (as. Maks Maj)
2-0 25 min. Dawid Witkowski (b.a.)
3-0 26 min. Kacper Krasuski (as. Michał Podlecki)
4-0 30 min. Patryk Kostrzanowski (b.a.)
5-0 62 min. Przemysław Iwański (b.a.)
6-0 71 min. Kacper Krasuski (dob. strzału Aleksandra Wańka)

Legia: Jaroszko (36' Ceran [98]) - Kuncewicz (25' Iwański [98]), Zabłocki, Kostrzanowski (36' Polak), Witkowski - Wiśniewski (45' Brzosko), Maj, Wieteska (45' Piątek), Podlecki (36' Waniek [98]), Krasuski - Gębalski (45' Mamla)

Spotkanie z Deltą, przełożone z weekendu, było ostatnim przed wyjazdem do Rosji i dla kilku graczy, szczególnie z młodszego rocznika, było swego rodzaju testem i okazją do zgrania się z drużyną. Jesienią Legia wygrała aż 12-0, ale wiadomo było, że goście zrobią wszystko, by zmyć tę plamę. W pierwszej połowie trener Kapuściński wypuścił na boisko najmocniejszy możliwy skład - brakowało jedynie kilku graczy niedawno kontuzjowanych (m.in. Więdłocha, Wojcieszak i Wojczuk). Legioniści zdecydowanie przeważali, operując szybko piłką i stwarzając sobie okazje. Choć początek meczu nie był jeszcze tak płynny, a gracze Delty grali dobrze w obronie, to po 17 minutach Młode Wilki objęły w końcu prowadzenie za sprawą Michała Podleckiego. Goście odpowiedzieli groźną kontrą, po której umiejętnościami musiał wykazać się Wojtek Jaroszko, potem jednak aż do końca pierwszej odsłony zdecydowanie dominowała Legia, zdobywając trzy kolejne bramki. Szczególnie efektowny był gol Patryka Kostrzanowskiego, po solowym rajdzie i strzale z 25. metrów.

Po przerwie z boiska schodzili stopniowo podstawowi gracze zespołu, a gra wyrównała się. Więcej okazji stworzyli sobie nawet gracze "Czerwonych Diabłów znad Jeziorka", którzy okresami przejmowali inicjatywę na boisku, ale w dwóch najgroźniejszych sytuacjach zawodnicy z Sadyby źle wykończyli swoje akcje. Legioniści przeszli do obrony, ale groźnie kontrowali i dwie z tych akcji zakończyły się golami. Najpierw po indywidualnej akcji na listę strzelców wpisał się Przemek Iwański, a 9 minut później jego kolega z rocznika 98 Aleksander Waniek przegrał wprawdzie dwukrotnie pojedynek sam na sam z golkiperem Delty, ale dobitka Kacpra Krasuskiego była już w 100% skuteczna. Na pewno cieszy kolejne zwycięstwo w wysokich rozmiarach, jednak legionistów można pochwalić jedynie za grę w pierwszej połowie. Część zawodników będzie musiała włożyć jeszcze sporo pracy w to, by być w stanie w większym stopniu wziąć na siebie ciężar gry.

Turniej "Kazachenok Cup", Sankt Petersburg, 15-17 kwietnia 2011 r.:

Turniej U-14 (dla rocznika 1997) imienia wielokrotnego reprezentanta ZSRR w piłce nożnej Władimira Kazaczonoka, organizowany przez klub FK Iżorec-INCON Kiełpino odbywa się w tym roku po raz trzeci. W dwóch poprzednich edycjach triumfowały: Zenit St. Petersburg oraz FC Nürnberg. W tym roku obsada turnieju jest najmocniejsza jak dotąd, a legionistów czekają nie lada wyzwania w starciu z najlepszymi klubami rosyjskimi oraz Milanem i Tottenhamem. Turniej rozgrywany jest systemem "każdy z każdym" (8 meczów 2x15 minut). Po zakończeniu tej fazy odbędą się półfinały, a następnie mecze o poszczególne miejsca. Każda z drużyn rozegra więc w ciągu 3 dni co najmniej 9 spotkań. Udział w turnieju był możliwy również dzięki współpracy Legii z Niemiecko-Czeską Szkółką Piłkarską, będącą jednym z partnerów turnieju.

Legioniści pojadą do Rosji w 18-osobowym zestawieniu. Wobec niemożności skorzystania z kilku graczy, ich miejsce zajęło czterech wyróżniających się zawodników z rocznika 1998 Młodych Wilków. Mimo braku w składzie m.in. trzech graczy powoływanych na konsultacje reprezentacji kraju, można być pewnym, że legioniści będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony i powalczyć przy tym o dobry rezultat.

Skład Legii:
Wojciech Jaroszko, Kamil Ceran [98] - Aleksiej Kuncewicz, Przemysław Iwański [98], Artur Zabłocki, Patryk Kostrzanowski, Marek Piątek, Maksymilian Polak, Dawid Witkowski - Kamil Wiśniewski, Maksymilian Maj, Mateusz Wieteska, Kacper Krasuski, Kamil Wojtkowski [98], Maciej Wojczuk - Aleksander Waniek [98], Krystian Gębalski, Krzysztof Mamla

Trenerzy: Bernard Kapuściński, Jarosław Wojciechowski

Mecze Legii:
Piątek: 10:00 Legia - Tottenham Londyn, 11:00 FK Krasnodar - Legia, 13:00 Legia - AC Milan, 14:00 Legia - Akademia Konoplewa
Sobota: 10:30 Legia - INCON, 11:30 Legia - Zenit St. Petersburg, 13:30 Legia - CSKA Moskwa
Niedziela: 10:00 Legia - Spartak Moskwa; od 11:30 - faza półfninałowa i finałowa; zakończenie turnieju: 14:15.