ME: Legia 1-0 Lechia

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Piąte zwycięstwo w tej rundzie wywalczyli piłkarze Młodej Legii, wygrywając 1-0 z Lechią Gdańsk. Przez ponad godzinę gracze z Warszawy przeważali, ale nie udawało im się zdobyć gola. W 65. minucie za faul taktyczny boisko musiał opuścić Jakub Szumski. Mimo gry w dziesiątkę, to legioniści na 6 minut przed końcem meczu zdobyli gola, a jego autorem był Sebastian Szałachowski.

Piłkę wybitą przez bramkarza Młodej Lechii odbił z powrotem głową Michał Kopczyński, na linii pola karnego przejął futbolówkę Szałachowski, okiwał w pięknym stylu dwóch obrońców i bramkarza, a następnie skierował piłkę do siatki, ustalając wynik meczu na 1-0. Oprócz niego, w składzie pojawili się również inni doświadczeni gracze pierwszej drużyny - Tomasz Kiełbowicz i Artur Jędrzejczyk. Mecz był również okazją do debiutu dla bramkarza Jakuba Chrostowskiego, który występował dotąd w drużynie Młodych Wilków 92. W tabeli Młoda Legia prowadzi z 5. punktami przewagi nad Zagłębiem Lubin i 7. nad Górnikiem Zabrze, który zremisował swój mecz. Do zakończenia rundy pozostało 6 kolejek.

Najbliższe spotkanie legioniści rozegrają już w środę o g. 17. na Łazienkowskiej - będzie to mecz 1/8 mazowieckiego Pucharu Polski, a przeciwnikiem będzie Ursus. W niedzielę 1 maja o g. 16. na boisku Widzewa podopieczni Dariusza Banasika zagrają kolejny mecz rozgrywek Młodej Ekstraklasy.

ME: Legia 1-0 (0-0) Lechia Gdańsk