Kontrowersje w meczu z Koroną

Do sędziów meczu Legia - Korona nie można mieć właściwie zastrzeżeń. Innego zdania jest pewnie Jakub Rzeźniczak, któremu jeden z liniowych stanął na drodze w jednej z akcji, przez co został staranowany przez rozpędzonego obrońcę Legii. Najwięcej kontrowersji wzbudziło nieuznanie bramki dla Legii, zdobytej przez Janusza Gola w 20. minucie meczu.

Po dośrodkowaniu Rzeźniczaka, Janusz Gol odepchnął Pawła Golańskiego, zanim uderzył piłkę głową i ta wpadła do siatki. Tym samym uniemożliwił obrońcy Korony skuteczną interwencję. Sędzia był przy tej akcji dobrze ustawiony i słusznie bramki nie uznał.

Pięć minut przed końcem meczu Andrzej Niedzielan domagał się rzutu karnego dla Korony (przy stanie 2-1), ale jak pokazały powtórki telewizyjne, sędzia także tym razem postąpił słusznie.