Alejandro Cabral wystąpił w wyjściowym składzie Argentyny - fot. Woytek

Polska 2-1 Argentyna

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Reprezentacja Polski pokonała w towarzyskim meczu 2-1 Argentynę. Do przerwy Polacy prowadzili 1-0 po bramce w 26. minucie Adriana Mierzejewskiego. W 47. minucie wyrównał Ruben. Gola na 2-1 zdobył Paweł Brożek. 90 minut w składzie "biało-czerwonych" rozegrał Jakub Wawrzyniak.

Michał Kucharczyk mecz rozpoczął na ławce rezerwowych. Na murawie pojawił się w 80. minucie, kiedy zastąpił zdobywcę pierwszego gola, Adriana Mierzejewskiego. Kolejny z legionistów, Alejandro Cabral, wybiegł na boisko w barwach drużyny gości. Rozegrał 67 minut.

Polska (1-0) Argentyna
26' Mierzejewski, 67' Brożek - 47' Ruben

widzów: 12 000
żółte kartki: Murawski, Lewandowski, Wawrzyniak - Belluschi

Skład Polski: Wojciech Szczęsny - Łukasz Piszczek, Tomasz Jodłowiec, Grzegorz Wojtkowiak, Jakub Wawrzyniak - Dariusz Dudka, Rafał Murawski (76' Adam Matuszczyk) - Jakub Błaszczykowski, Adrian Mierzejewski (80' Michał Kucharczyk), Kamil Grosicki (56' Paweł Brożek) - Robert Lewandowski (90' Mateusz Klich).

Skład Argentyny: Adrian Gabbarini, Pablo Zabaleta (46' Fernando Belluschi), Mateo Musacchio, Federico Fazio (46' Emiliano Insua), Cristian Ansaldi, Nicolas Bertolo (46' Jonathan Botinelli), Mario Bolatti, Alejandro Cabral (68' Mauro Formica), Pablo Piatti (78' Nicolas Gaitan), Marco Ruben, Jonathan Cristaldo.