Polska 0-1 Francja

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Reprezentacja Polski przegrała 0-1 z Francją w towarzyskim spotkaniu, które zostało rozegrane na stadionie Wojska Polskiego. Jedyna bramka padła w 12. minucie po samobójczym trafieniu Tomasza Jodłowca. Całe spotkanie w barwach biało-czerwonych rozegrał Jakub Wawrzyniak. Michał Kucharczyk mecz obserwował z ławki rezerwowych.

W pierwszej połowie meczu Francuzi zadowolili się jednobramkowym prowadzeniem i skoncentrowali się na zabezpieczeniu dostępu do własnej bramki. Większość akcji Polaków kończyła się więc daleko od bramki Cedrica Carrasso. W bramce biało-czerwonych dobrze spisywał się Wojciech Szczęsny i po pierwszych trzech kwadransach Polska przegrywała tylko 0-1.

Po przerwie Szczęsny wiele razy ratował swoich kolegów przed utratą kolejnej bramki i w dużej mierze tylko dzięki niemu Francuzi nie zdobywali kolejnych goli. Pod bramką trójkolorowych Polacy pojawiali się sporadycznie. Najlepszą okazję do wyrównania zmarnował w 63. minucie Robert Lewandowski, który strzelił tuż obok słupka bramki Francuzów. W 71. minucie po szybkim rozegraniu rzutu rożnego uderzał Ludovic Obraniak. Na posterunku był jednak golkiper gości. Cztery minuty później w roli głównej dwa razy wystąpił Lewandowski. Jednak gol nie padł ani po uderzeniu głową, ani po oddanym chwilę później strzale zza pola karnego. W 84. minucie strzelał z daleka Adam Matuszczyk, ale Carrasso nie dał się pokonać.

Polska 0-1 (0-1) Francja
0-1 - 12. min. Jodłowiec (s)

Polska: Wojciech Szczęsny - Łukasz Piszczek, Grzegorz Wojtkowiak, Tomasz Jodłowiec, Jakub Wawrzyniak - Rafał Murawski, Dariusz Dudka - Jakub Błaszczykowski (87' Paweł Brożek), Ludovic Obraniak (88' Szymon Pawłowski), Adrian Mierzejewski (79' Adam Matuszczyk) - Robert Lewandowski

Francja: Cedric Carrasso - Patrice Evra, Eric Abidal, Younes Kaboul (27' Adila Rami), Bacary Sagna - Marvin Martin, Alou Diarra (46' Vassiriki Abou Diaby), Yohan Cabaye (46' Yann M'Vila) - Mathieu Valbuena (73' Florent Malouda), Guillaume Hoarau (78'Kevin Gameiro), Charles N'Zogbia (73' Loic Remy)

Żółte kartki: Ludovic Obraniak - Patrice Evra, Eric Abidal
Sędziował: Björn Kuipers (Holandia)
Widzów: 31 000