Den Haag goes Europe - oprawa na meczu z Groningen - fot. Arturos

Den Haag goes Europe

Po 5-1 dla Den Haag w pierwszym meczu barażowym z FC Groningen, chyba nikt nie spodziewał, że nasi przyjaciele będą mieli problemy z awansem do Ligi Europy. A jednak! Chociaż po I połowie meczu rewanżowego było 1-1, ostatecznie mecz zakończył się porażką Den Haag 1-5. Ostatecznie po rzutach karnych FC Den Haag awansował do Ligi Europy. Gratulacje!

5-1 89 min. Matavz - karny

Mecz w Groningen zaczął się dobrze dla gospodarzy, ale na bramkę w 25. minucie, Den Haag odpowiedział trafieniem Immersa w 37. minucie. Chyba nikt nie spodziewał się tego, co stało się po przerwie. A gospodarze pomiędzy 50. a 59. minutą zdobyli trzy bramki, doprowadzając do stanu 4-1. Dwie minuty przed końcem sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy, wyrzucając jednocześnie z boiska Mitchella Pique. Karnego na bramkę zamienił Matavz. Sędzia zarządził dogrywkę, która nie przyniosła rozstrzygnięcia i o awansie do Ligi Europy zadecydowały rzuty karne. Te na szczęście lepiej wykonywali piłkarze z Hagi, którzy po 24 latach wywalczyli awans do europejskich pucharów.