Młodzież: Młode Wilki 94 w finałach MP!

Raffi - Wiadomość archiwalna

Bardzo dobrze spisali się legioniści w rewanżowym meczu półfinałów mistrzostw Polski juniorów młodszych z Bałtykiem Gdynia, wygrywając aż 6-0! Już do przerwy objęli prowadzenie po uderzeniu Przemysława Przysowy, a niedługo po przerwie na 2-0 podwyższył Kamil Kurowski. Kolejne gole zdobyli: Kamil Mazek, Alek Stolarz, Jakub Arak i Przemysław Żegleń.

Przypominamy, że jutro o 17 na Łazienkowskiej swój rewanżowy pojedynek z Zagłębiem Lubin rozegrają juniorzy starsi.

Legioniści z roczników 94/5, dzięki dzisiejszej wygranej, awansowali do turnieju finałowego, który również odbędzie się w Gdyni, w dniach 6-10 lipca. Ich przeciwnikami będą: Rozwój Katowice, Chemik Police i Stomil Olsztyn.

Wyniki półfinałów juniorów młodszych:
Rozwój Katowice 1-0, 0-0 Zagłębie Lubin
Chemik Police 1-2, 4-2 SMS Łódź
OKS Stomil Olsztyn 0-1, 4-0 Cracovia Kraków
Legia Warszawa 2-0, 6-0 Bałtyk Gdynia

Co ciekawe, niemal w tym samym terminie odbędzie się finał Pucharu im. K. Deyny z udziałem reprezentacji Mazowsza, do której powołano trzech legionistów z rocznika 1995, w tym dwóch (Waszkiewicz, Arak) znajdujących się w kadrze na turniej finałowy MP. Podobny problem mają zresztą pozostałe drużyny, w tym Stomil, który oparty jest praktycznie wyłącznie na graczach z tego rocznika.

Bałtyk Gdynia '94 0-6 (0-1) Legia Warszawa '94
0-1 15 min. Przemysław Przysowa b.a.
0-2 55 min. Kamil Kurowski b.a.
0-3 60 min. Kamil Mazek (as. Łukasz Turzyniecki)
0-4 70 min. Aleksander Stolarz (as. Przemysław Przysowa)
0-5 75 min. Jakub Arak (as. Przemysław Żegleń)
0-6 80 min. Przemysław Żegleń b.a.

Legia: Smyłek [95] (75' Zieliński) - Turzyniecki, Fabiszewski, Piórkowski [95], Przysowa - Jagiełło [95] (50' Mazek), Kalinkowski (65' Ochman), Sokołowski (75' Dziewicki [95]), Misiak (50' Stolarz [95]) - Janusiewicz (41' Żegleń), Kurowski (65' Arak [95])

Wobec korzystnego wyniku pierwszego spotkania oraz konieczności wyleczenia kilku urazów (m.in. Kamil Dankowski), w składzie Legii pojawiło się tym razem kilku graczy z szerokiego składu, w tym spora grupa zawodników z rocznika 1995.

Gospodarze rozpoczęli mecz z impetem, próbując jak najszybciej odrobić poniesione straty i licząc na to, że pozbawiona Dankowskiego i Rozmusa obrona Legii nie będzie się spisywała tak pewnie. Nadzieje te okazały się jednak płonne - choć w pierwszych minutach po rzucie rożnym i odbiciu od naszego obrońcy piłka otarła się niemal o poprzeczkę, a zaraz potem po wyrzucie z autu i akcji sam na sam tylko interwencja Mikołaja Smyłka zapobiegła utracie bramki. Na dodatek to legioniści po wstrzeleniu piłki w pole karne przez doskonale spisującego się od pierwszych minut Przemysława Przysowę (obrońcy i bramkarz minęli się z futbolówką) objęli prowadzenie. Gospodarze od tego momentu stracili rezon - do awansu były im potrzebne aż 4 bramki. Wprawdzie po kilku stałych fragmentach gry pod naszą bramką było groźnie, ale blok obronny z minuty na minutę spisywał się coraz lepiej i nie pozwalał gdynianom na dojście do klarownych okazji strzeleckich. Doskonale spisywał się w odbiorze Patryk Sokołowski, tradycyjnie dobrze operowały skrzydła naszej drużyny (z szybkimi rajdami Norberta Misiaka, Olka Jagiełły i zastępującego go w 2. połowie Kamila Mazka gospodarze nie potrafili sobie zupełnie poradzić) oraz szarpiący z przodu Kamil Kurowski. Legioniści spokojnie kontrolowali przebieg gry, a zaraz po przerwie podwyższyli po akcji Jagiełły i strzale Kurowskiego na 0-2. Kolejne gole były już tylko kwestią czasu i padały niemal jeden po drugim. W 80. minucie wynik meczu ustalił Przemysław Żegleń, który odebrał piłkę graczowi z Gdyni, następnie popędził do przodu, mijając dwóch kolejnych przeciwników i uderzył nie do obrony. Gdynianie w doliczonym czasie gry mieli szansę zdobyć gola honorowego, gdy sędzia uznał, że Daniel Fabiszewski zagrał ręką w polu karnym, ale zawodnik Bałtyku wykonujący "jedenastkę" fatalnie przestrzelił, przenosząc piłkę bardzo wysoko nad bramką.

Statystyki meczowe szerokiej 26-osobowej kadry juniorów młodszych w fazie eliminacyjnej MP:
(Imię i nazwisko, gole, asysty, liczba występów/minut)