Sparing: Legia 4-1 Wisła Płock

Redakcja - Wiadomość archiwalna

W pierwszym piątkowym sparingu Legia Warszawa pokonała Wisłę Płock 4-1. Do przerwy legioniści prowadzili 2-0, po golach testowanego Emmanuela Clotteya i Michala Hubnika. Po zmianie stron gole dorzucili Michał Żyro i Manu. Jedyne trafienie dla gości zaliczył Robert Chwastek.

Fotoreportaż z meczu - 15 zdjęć Hagiego

Bardzo pozytywnie zaprezentował się testowany Ghańczyk - był bardzo aktywny i często stwarzał zagrożenie w szeregach obronnych rywala. Na prawej stronie dobrze spisywał się również Manu. Portugalczyk zaliczył w pierwszej połowie dwie asysty. Najpierw w 39. minucie wbiegł w pole karne i dokładnie podał do Emmanuela Clotteya, któremu pozostało tylko dostawić nogę i skierować piłkę do pustej bramki. Pięć minut później miała miejsce niemal kopia akcji w wykonaniu Manu, i tym razem na 2-0 podwyższył Michal Hubnik.

Po przerwie Czecha na murawie zastąpił Michał Żyro. Z kolei za Wojciecha Skabę wszedł Kostiantyn Machnowskij, który ostatnie pół roku spędził na wypożyczeniu. W 51. minucie Clottey oddał mocny strzał zza pola karnego, ale golkiper z Płocka zdołał przenieść piłkę nad poprzeczką. W 56. minucie Clottey przy linii bocznej minął obrońcę Wisły i dobrze zagrał w pole karne, gdzie do piłki dopadł Michał Żyro i podwyższył na 3-0. Pięć minut później honorowego gola zdobyli płocczanie. Joao Paulo dokładnie podał do Chwastka, który minął bramkarza Legii i wpakował piłkę do siatki. W 73. minucie Miroslav Radović znalazł się sam na sam ze Skrzyńskim, ale były bramkarz Legii wyszedł obronną ręką z tej konfrontacji. Chwilę później było już jednak 4-1. Radović zagrał do Gola, który sprytnie przepuścił piłkę do Manu i Portugalczyk płaskim uderzeniem strzelił gola. Pięć minut przed końcem Michał Żyro minął bramkarza i nie trafił do pustej bramki.

O godzinie 17:30 legioniści rozegrają drugi sparing. Przeciwnikiem drużyny Macieja Skorży będzie Znicz Pruszków.

Legia Warszawa 4-1 (2-0) Wisła Płock
1-0 - 39 min. Emmanuel Clottey
2-0 - 44 min. Michal Hubnik
3-0 - 56 min. Michał Żyro
3-1 - 61 min. Robert Chwastek
4-1 - 75 min. Manu

Legia Warszawa: 84. Wojciech Skaba (46' 55. Kostiantyn Machnowskij) - 25. Jakub Rzeźniczak, 4. Dickson Choto (67' Damian Zbozień), 6. Michał Żewłakow, 14. Jakub Wawrzyniak - 9. Manu, 21. Ivica Vrdoljak, 5. Janusz Gol, 26. Emmanuel Clottey, 32. Miroslav Radović - 11. Michal Hubnik (46' Michał Żyro)

Wisła Płock: 21. Krzysztof Kamiński (46' 83. Jacek Skrzyński) - 24. Łukasz Nadolski (46' 17. Daniel Mitura), 18. Artur Wyczałkowski (46' 20. Rafał Zembrowski), 6. Radosław Kursa (46' 12. Vladano), 23. Mateusz Pielak (46' 4. Damian Skumórski) - 16. Damian Drężewski (46' 10. Robert Chwastek), 2. Matar Gueye (46' 9. Robert Sing), 8. Bartłomiej Sielewski (46, 15. Mateusz Broź), 7. Damian Jaroń (46' 11. Damian Łazicki) - 26. Fabian Hiszpański (46' 14. Łukasz Sekulski), 19. Kamil Biliński (46' 13. Joao Paulo Daniel)