Lekkoatletyka: Legioniści na młodzieżowych MP

W miniony weekend w Gdańsku odbyły się lekkoatletyczne młodzieżowe mistrzostwa Polski. W biegu na 100 metrów mężczyzn 21-letni Łukasz Kędzierski z Legii zajął piąte miejsce. Do medalu zabrakło mu... jednej setnej sekundy.

W eliminacjach Kędzierski zajął szóste miejsce, z czasem 10,79 sekundy. Zwyciężył Grzegorz Zimniewicz z UKS Achilles Leszno, który osiągnął wynik 10,67 s. Nasz zawodnik awansował do finału i w nim poprawił swój wynik z eliminacji, osiągając 10,68 sekundy (jego najlepszy wynik w obecnym sezonie), który jednak dął mu dopiero piąte miejsce.

W eliminacjach na 200 metrów Kędzierski miał 21,71 sekundy, co było jedenastym wynikiem i nie awansował do finałowej ósemki. Aby wejść do finału trzeba było przebiec dystans w czasie nie większym niż 21,46 s.

Wyniki biegu na 100 metrów:
1. Grzegorz Zimniewicz (UKS Achilles Leczno) 10,42 s
2. Cezary Bagiński (AZS AWF W-wa) 10,66
3. Sebastian Bednarczyk (AZS AWF Katowice) 10,67
4. Artur Zaczek (AZS Poznań) 10,67
5. Łukasz Kędzierski (Legia) 10,68

Tydzień wcześniej w Szczecinie odbył się 57. międzynarodowy memoriał Janusza Kusocińskiego. W biegu eliminacyjnym na 100 metrów mężczyzn (U-23) Kędzierski z wynikiem 10,81 s zajął 9. miejsce i nie awansował do finału. Zabrakło mu 0,01 s.

Mistrzostwa Warszawy
W rozegranych w połowie czerwca lekkoatletycznych mistrzostwach Warszawy Juniorów i Juniorów Młodszych startowała większa grupa legionistów. W biegu na 100 metrów kobiet wicemistrzostwo zdobyła 17-letnia Marta Szulc z Legii (12,52 sekundy), a na piątym miejscu uplasowała się o rok od niej młodsza Gabriela Dzienisz (13,23 s).

W biegu na 400 metrów kobiet najlepszy wynik z legionistek miała Anita Jarzyńska - 59,50 s. W rywalizacji 4 x 100 metrów kobiet legionistki w składzie: Zofia Rembiszewska, Marta Szulc, Gabriela Dzienisz, Anita Jarzyńska, zajęły trzecie miejsce z wynikiem 51,19 s. Na 200 metrów kobiet najlepszy wynik z legionistek miała Marta Szulc: 25,71 s.

W finale 100 m mężczyzn najlepszy z legionistów, 18-letni Łukasz Powałowski zajął czwarte miejsce, z wynikiem 12,07 s. Na 200 metrów startował jedynie Sebastian Rosłan, ale z wynikiem 24,07 zajął odległe miejsce.

W zawodach rzutu oszczepem 16-letni zawodnik Legii Maciej Topolewski uplasował się tuż za podium. Topolewski z wynikiem 43,41 metra był czwarty, z ponad metrową stratą do brązowego medalu.