Finały MPJMł.: Legia wicemistrzem Polski!

Redakcja, źródło: własne / rozwój.info.pl - Wiadomość archiwalna

Drużyna juniorów młodszych Legii w ostatnim meczu turnieju finałowego MP pokonała 4-3 Rozwój Katowice, choć katowiczanie prowadzili już 3-0! Tym samym legioniści zapewnili sobie srebrny medal mistrzostw. Do przerwy nasi gracze przegrywali 1-3, a gole dla Rozwoju zdobyli: Żak, Król i Milik. Tuż przed przerwą Legia zdobyła bramkę i po przerwie zdołała odrobić straty z nawiązką, po strzałach Araka, Sokołowskiego i Jagiełły. W drugim spotkaniu - OKS 1945 Olsztyn przegrał 0-4 z Chemikiem Police i to policzanie zdobyli mistrzostwo Polski.

To drugi w ostatnich latach medal mistrzostw Polski juniorów młodszych, po identycznym osiągnięciu rocznika 1992 dwa lata temu. Królem strzelców turnieju finałowego został Kuba Arak, z 4 trafieniami. Wszystkim naszym zawodnikom oraz trenerom Jarosławowi Wójcikowi i Jakubowi Sowińskiemu składamy serdeczne gratulacje!

Zgodnie z przypuszczeniami, w dzisiejszym meczu nie mogli zagrać kontuzjowani Łukasz Turzyniecki i Mateusz Janusiewicz, jak również pauzujący za czerwoną kartkę Marcin Piórkowski.

Po dobrym pierwszym kwadransie w wykonaniu legionistów, kolejne 20 minut należało do katowiczan, którzy zdobyli trzy gole i mieli jeszcze kilka innych okazji. Na minutę przed końcem pierwszej odsłony po rzucie rożnym gola przy współudziale gracza Rozwoju zdobył Kamil Rozmus. To trafienie "do szatni" dało jeszcze podopiecznym Jarosława Wójcika promyk szansy, ale odrobienie strat wydawało się niezwykle trudne.

W drugiej połowie wyraźną przewagę miała Legia, ale początkowo nie przekładało się to na konto bramkowe. W 61. minucie gola kontaktowego zdobył Kuba Arak i okazało się, że wszystko jest jeszcze możliwe, tym bardziej że 4 minuty później trafienie dla Legii uzyskał Patryk Sokołowski. Katowiczanie wyraźnie opadli z sił i spotkanie stało się stosunkowo jednostronne. W 70. minucie w słupek trafił Kamil Kurowski. Gol nie padł, ale napór Legii trwał. Doskonałych okazji nie wykorzystali Arak i Jagiełło, aż w końcu, w doliczonym czasie gry, Jagiełło ograł obrońcę i mocnym uderzeniem przy słupku ustalił wynik meczu.