Sparing: Legia 1-3 MSV Duisburg

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Znakomicie się ułożył dla Legii początek spotkania z niemieckim MSV Duisburg. Już po pierwszej akcji legioniści wyszli na prowadzenie, za sprawą samobójczego trafienia Bruno Soaresa. Potem było już jednak znacznie gorzej. W 22. minucie na 1-1 wyrównał... Michał Żewłakow, który wślizgiem próbował wybić piłkę. To już drugi samobójczy gol naszego obrońcy w drugim sparingu. Na 1-2 w 28. minucie strzelił Markus Bollmann, a już dwie minuty później było już 1-3, po trafieniu Daniela Brosinskiego. Po przerwie bramki już nie padały.

Trener Maciej Skorża zdecydował się wystawić teoretycznie najsilniejszy skład. W meczowej "11" znaleźli się wracający po urazie Danijel Ljuboja oraz czekający na podpisanie kontraktu Dusan Kuciak.

Słowak nie może swojego występu zaliczyć do udanych, bo to właśnie kiedy on bronił, legioniści stracili wszystkie gole. Powodów do zadowolenia nie ma zresztą cały warszawski zespół. Po stracie drugiej bramki legioniści mieli bowiem problem nie tylko z rozgrywaniem akcji, ale w ogóle z dojściem do piłki. Trzeba przyznać, że zawodnicy niemieckiego drugoligowca ogrywali naszych piłkarzy jak chcieli.

W 41. minucie spotkania przed szansą na zmianę rezultatu znaleźli się piłkarze warszawskiego zespołu. Janusz Gol podawał do Radovicia, ten był na pozycji spalonej, więc zostawił piłkę wybiegającemu Manu. Sędziowie popełnili jednak błąd i przerwali akcję Legii.
Do przerwy nic już się nie zmieniło - legioniści grali bardzo słabo i nawet fakt, że Duisburg rozpoczyna ligowe rozgrywki już za tydzień, a przed nimi jeszcze kilka tygodni przygotowań, nie może tłumaczyć takiej postawy na boisku.

W przerwie Maciej Skorża zdecydował się na trzy zmiany - słabo spisującego się Astiza zastąpił Marcin Komorowski, w bramce Legii stanął Marijan Antolović, a Danijela Ljuboję zmienił Michał Żyro.
W 54. minucie Jakub Rzeźniczak zderzył się głową z jednym z przeciwników. Sytuacja nie wyglądała zbyt dobrze. "Rzeźnik" co prawda opuścił boisko o własnych siłach, ale przez dłuższy czas był opatrywany przez sztab medyczny Legii, a jego miejsce na murawie zajął Artur Jędrzejczyk.

W 59. minucie groźnie było pod bramką warszawskiego zespołu. Antolović starł się z jednym z zawodników Duisburga, przez chwilę była wątpliwość, czy sędzia nie podyktuje rzutu karnego, ale okazało się, że to golkiper Legii został kopnięty przez przeciwnika. 6 minut później dobrą akcję stworzyli sobie legioniści. Manu wrzucał piłkę do Radovicia, ten jednak nie przyjął dobrze podania i jego strzał głową był nieudany. W 74. Michał Żyro popisał się mocnym strzałem zza pola karnego - niestety, uderzył minimalnie niecelnie, ale jego akcja została nagrodzona brawami przez nielicznie zgromadzoną publiczność.
Tuż przed zakończeniem spotkania świetną sytuację stworzyli sobie Niemcy, ale Marijan Antolović dobrą interwencją zapobiegł utracie czwartej bramki. W sobotę piłkarze Legii zagrają z SK Vorwärts Steyr.

Legia Warszawa 1-3 (1-3) MSV Duisburg
1-0 - 1 min. Bruno Soares (sam.)
1-1 - 22 min. Michał Żewłakow (sam.)
1-2 - 28 min. Markus Bollmann
1-3 - 30 min. Daniel Brosinski

żółte kartki: Borysiuk - Sukalo

Legia Warszawa: 55. Dusan Kuciak (46' 1. Marijan Antolović) - 25. Jakub Rzeźniczak (56' 2. Artur Jędrzejczyk), 15. Inaki Astiz (46' 17. Marcin Komorowski), 24. Michał Żewłakow, 14. Jakub Wawrzyniak - 9. Manu, 5. Janusz Gol (76' 22. Rafał Wolski), 21. Ivica Vrdoljak, 32. Miroslav Radović, 18. Michał Kucharczyk (64' 16. Ariel Borysiuk) - 28. Danijel Ljuboja (46' 33. Michał Żyro)

MSV Duisburg: 23. Florian Fromlowitz, 3. Markus Bollmann (77' 5. Daniel Reiche), 14. Bruno Soares (46, 10. Jürgen Gjasula), 25. Branimir Bajić, 13. Siergiej Karimow (56' 33. Shao Jiayi), 7. Daniel Brosinski (67' 8. Maurice Exlager), 15. Goran Sukalo, 2. Vassílios Pliátsikas (79' 6. Benjamin Kern), 17. Kevin Wolze, 27. Emil Jula (88' 29. Burakcan Kunt), 32. Flamur Kastrati (46, 9. Waleri Domovchiyski)