W ten sposób Rafał Wolski zdobył zwycięską bramkę - fot. turi

Sparing: Legia 1-0 SK Vorwärts Steyr

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Dzień po przegranym meczu z MSV Duisburg piłkarze Legii zmierzyli się z beniaminkiem III ligi austriackiej, SK Vorwärts Steyr. W pierwszej połowie byli stroną zdecydowanie przeważającą i do przerwy prowadzili 1-0 po bramce Rafała Wolskiego. W drugiej części obraz gry się nie zmienił, ale bramki już nie padły.

Już w 6. minucie przed szansą na zdobycie bramki stanęli legioniści, ale Rafał Wolski uderzył niecelnie. Dwie minuty później Michał Żyro co prawda trafił do siatki przeciwnika, ale wcześniej sędzia zasygnalizował pozycję spaloną. W 10. minucie legioniści ponownie strzelili gola z pozycji spalonej. I tym razem arbiter bramki nie uznał.
Ze względu na pogodę panującą dziś w Austrii (30 stopni), w 25. minucie sędzia odgwizdał chwilę przerwy, żeby zawodnicy mogli uzupełnić płyny ;). Przerwa dobrze podziałała na piłkarzy Macieja Skorży, którzy kilka minut później mieli doskonałą sytuację do zdobycia bramki, ale Dejan Kelhar uderzył głową tuż nad poprzeczką. W 35. i 36. minucie Wolski dwukrotnie stanął przed szansą pokonania Haasa, jednak bramkarz Vorwärts bardzo dobrymi interwencjami uchronił swój zespół przed stratą bramki. 3 minuty później musiał już jednak skapitulować po kolejnym uderzeniu Rafała Wolskiego. Tym razem pomocnik Legii strzelał głową po dośrodkowaniu Tomasza Kiełbowicza. Do końca pierwszej połowy "wojskowi" nie oddali już inicjatywy, ale kolejne gole nie padły.

Trener Maciej Skorża zdecydował się dokonać w przerwie dwóch zmian. Wojciecha Skabę zastąpił w bramce Jakub Szumski, a Inakiego Astiza, który w piątek rozegrał 45 minut w meczu z Duisburgiem, zmienił Damian Zbozień. Legioniści bardzo dobrze rozpoczęli drugą część spotkania - w 51. minucie sam na sam z Haasem znalazł się Rafał Wolski, ale tym razem piłkarz Legii przegrał pojedynek z austriackim bramkarzem. Przez kolejne 10 minut legioniści non stop nękali golkipera Vorwärts. Najgroźniej było, kiedy Żyro uderzył tuż przy słupku i gdy Kneżević próbował przelobować bramkarza strzałem z ok. 70 metrów! Haas, który znajdował się akurat daleko od bramki, rozpaczliwie rzucił się w jej kierunku. Niestety dla Legii, piłka minimalnie minęła słupek.

Od 66. minuty legioniści musieli sobie radzić w dziesiątkę, bo czerwoną kartką został ukarany Artur Jędrzejczyk. "Jędza" najpierw sfaulował jednego z przeciwników, a następnie popukał się w czoło w stronę sędziego...
Korzystając z okazji, arbiter ponownie zarządził krótką przerwę na uzupełnienie niezbędnych płynów, a w warszawskim zespole nastąpiły dwie zmiany.
Po krótkiej przerwie obraz gry się nie zmienił. Pomimo osłabienia, piłkarze z Warszawy byli stroną dominującą na boisku, stwarzali sytuacje i często zamykali przeciwnika na jego połowie. W 81. minucie Ariel Borysiuk zdecydował się na strzał z dystansu, ale uderzył ponad bramką. 7 minut później groźną sytuację stworzyli sobie Austriacy. Szumski zdołał jednak złapać piłkę po strzale głową Datzbergera. Chwilę później kapitalną akcję przeprowadzili legioniści - Kucharczyk odegrał do Komorowskiego, który był tuż przed bramką, ale niestety został uprzedzony przez Merkingera. W ostatniej minucie spotkania mogło być 2-0 - obrońca Vorwärts zdołał jednak zatrzymać piłkę na linii bramkowej.

Legia Warszawa 1-0 (1-0) SK Vorwärts Steyr
39. min. 1-0 Rafał Wolski

czerwona kartka: Jędrzejczyk

Legia: Wojciech Skaba (46' Jakub Szumski), Artur Jędrzejczyk, Inaki Astiz (46' Damian Zbozień), Dejan Kelhar, Tomasz Kiełbowicz, Daniel Łukasik, Srdja Kneżević, Ariel Borysiuk, Rafał Wolski (68' Marcin Komorowski), Maciej Rybus, Michał Żyro (69' Michał Kucharczyk)

SK Vorwärts Steyr: Christoph Haas, Ernst-Marco Merkinger, Božo Kovačević (60' Stefan Datzberger), Alexander Danninger, Manfred Rabenhaupt, Michael Lageder (88' Manuel Matic), Manuel Plank (60' Dejan Javorovic), Besfort Gashi, Manuel Schönberger (60' Harald Ruckendorfer), Daniel Kerschbaumer (60' Stefan Stradner), Daniel Lindorfer (60' Gernot Falkner).