Radość piłkarza Den haag po zwycięstwie w Kownie - fot. Hagi

Grali przyjaciele: Pucharowa wygrana Den Haag

Redakcja - Wiadomość archiwalna

W pierwszym meczu II rundy eliminacji do Ligi Europy Den Haag pokonał w wyjazdowym spotkaniu litewski FK Tauras 3-2. Wygrana nie przyszła łatwo, bo od 55. minuty Holendrzy grali w dziesiątkę. Boisko za faul w polu karnym musiał opuścić Filip Lukšík. Po jego przewinieniu sędzia podyktował rzut karny, który na gola zamienił Goran Jerković. Ale gracze z Hagi nie zamierzali składać broni. Pierwsze zdjęcia z meczu już poniżej, pełen fotoreportaż niebawem na LL!

W 71. minucie było 1-1 po trafieniu Lexa Immersa. Z remisu Holendrzy nie cieszyli się za długo, bo w 73. minucie na prowadzenie Litwinów wyprowadził Regilio Seedorf. Jednak nawet to nie załamało graczy Den Haag. W 82. minucie do remisu ponownie doprowadził Immers, który wykorzystał rzut karny. Gol na wagę wygranej padł w 94. minucie. Piłkę do własnej bramki skierował Kazimieras Gnedojus i Holendrzy wygrali 3-2.

Na meczu z FK Tauras nie zabrakło kibiców Legii. Rewanżowe spotkanie zostanie rozegrane 21 lipca w Hadze o godz. 20:00.