Sparing: MKS Korsze 2-1 Młoda Legia

Raffi, źródło: własne / mks-korsze.pl - Wiadomość archiwalna

W drugim dzisiejszym spotkaniu, z III-ligowym MKS Korsze, trener Banasik dał szansę gry zawodnikom testowanym oraz tym, którzy nie grali (bądź wystąpili krócej) w spotkaniu z Olimpią. Tym razem w poczynaniach legionistów było mniej porządku, a po jednym z błędów w grze obronnej Legii gospodarze objęli prowadzenie. Wyrównanie padło tuż po przerwie, po akcji dwóch piłkarzy testowanych. Ostatnie minuty należały do Młodej Legii, ale gola, po wrzutce Bukowskiego i niepewnej interwencji bramkarza, zdobył MKS, wygrywając 2-1.

W doliczonym czasie gry, po stałym fragmencie gry i akcji Lisieckiego oraz Wysockiego piłka znalazła się w siatce korszan, ale arbiter nie uznał gola, odgwizdując faul na bramkarzu. Porażka grających w nieco rezerwowym zestawieniu legionistów jest jednak konsekwencją zbyt dużej liczby błędów w defensywie, braku uporządkowania gry i konsekwencji w realizacji założeń. Zauważalny był brak zgrania między zawodnikami (kilku z nich wystąpiło na dość nietypowych dla siebie pozycjach, a przez ostatnie 10 minut w polu grał nawet... Jakub Chrostowski, nominalny bramkarz). Trzeba przyznać także, że gospodarze zaprezentowali obok dużego zaangażowania również sporą liczbę ładnych, technicznych zagrań. Korzystnych okazji dla Legii nie wykorzystali m.in. Górski, Tietz i jeden z graczy testowanych, ale i gospodarze mogli zdobyć więcej bramek.

Sparing: MKS Korsze 2-1 (1-0) Młoda Legia
1-0 42 min. Damian Roksela
1-1 48 min. gracz testowany (as. gracz testowany)
2-1 82 min. Konrad Jałocha (gol samobójczy)

MKS Korsze: Tomasz Kotkowski - Paweł Branicki, Daniel Fedczak, Rafał Suchodolski (46' Rafał Solecki), Piotr Sawicki (81' Mateusz Branicki), Michał Miller (73' Jacek Bukowski), Paweł Sawicki (83' Rafał Jakubczak), Krzysztof Piwiszkis, Damian Roksela (46' Paweł Chwaszczewski), Piotr Kozłowski (73' Wojciech Szyćko), Marek Bednarczyk (32' Adrian Romanowski, 83' Patryk Szłapka)

Młoda Legia: Jakub Chrostowski (46' Konrad Jałocha) - Ryszard Breś (46' Piotr Karniszewski), Przemysław Wysocki, Mateusz Lisiecki, Piotr Wasikowski (65' Bartosz Widejko) - gracz testowany I, Bogusławski, gracz testowany II (gracz testowany IV), gracz testowany III (80' Chrostowski) - Tietz, Górski

W poniedziałek wieczorem podopieczni Dariusza Banasika powrócą do Warszawy, a od środy wznowią treningi, już z udziałem sześciu zawodników rocznika 1993 (Latos, M. Grudniewski, Prusinowski, Gąsior, Rzuchowski i Czarnecki). W sobotę Młoda Legia zagra sparing z Legionovią.