Konrad Fryze i Kacper Żuk - fot. tenislegia.pl

Tenis: Medale legionistów na młodzieżowych mistrzostwach Polski

Bodziach, źródło: tenislegia.pl - Wiadomość archiwalna

W rozegranych w Poznaniu młodzieżowych Mistrzostwach Polski do lat 21 w tenisie srebrny medal wywalczył Wojciech Lutkowski z Legii. W 1/4 finału nasz zawodnik pokonał swojego klubowego kolegę, Roya Brandysa 6-3, 6-2.

W półfinale Lutkowski pokonał Piotra Gryńkowskiego z Eurotenisu Łódź 6-2, 6-4, a w finale musiał uznać wyższość Bartosza Sawickiego z zespołu AZS Poznań (gospodarz zawodów), przegrywając 5-7, 2-6. W pierwszych dwóch rundach legionista pokonał Patryka Gewerta 6-4, 6-2 i Adama Majchrowicza 4-6, 6-4, 6-4.

Także w turnieju deblowym Lutkowski awansował do finału, grając z Mateuszem Mojem z Górnika Bytom. W decydującym o mistrzostwie Polski pojedynku przegrali 3-6, 5-7 z parą Sebastian Chyliński, Adam Majchrowicz.

Legioniści mistrzami Polski do lat 12
Tenisiści Legii bardzo dobrze spisali się na mistrzostwach Polski Skrzatów (do lat 12). Na kortach Promasters w Szczecinie nasz zawodnik - Kacper Żuk zdobył dwa złote medale. Kacper Żuk w turnieju singlowym pokonał w finale Andrzeja Franko z Arki Grynia 6-1, 6-0 i obronił zdobyty przed rokiem tytuł mistrza kraju.

Brązowy medal zdobyła Marcelina Podlińska z Legii. W turnieju deblowym Kacper Żuk, grając z Konradem Fryze (Return Radom) zdobyli złoty medal, pokonując w finale Andrzeja Franko i Michała Sikorskiego 4-6, 6-1, 10-5. Brąz w deblu zdobył Mateusz Gawroński z Legii, który grał w parze z Aleksandrem Sadalem (Return Radom).