Testowany przez Legię zawodnik strzelił gola z połowy boiska - fot. LegiaLIVE!

Sparing: Legionovia 1-1 Młoda Legia

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Młoda Legia rozegrała dziś ostatni sparing przed rozpoczęciem nowego sezonu (przyszły weekend w Lubinie). Na bocznym boisku w Legionowie nasz zespół zremisował z III-ligową Legionovią 1-1. Mecz był wyrównany, a jedynego gola dla Legii zdobył testowany napastnik z Nigerii.

Fotoreportaż z meczu - 24 zdjęcia

W pierwszej połowie obie drużyny stworzyły sobie mało sytuacji strzeleckich. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze. Paweł Tomczyk świetnie wykonał rzut wolny i Chrostowski nie miał raczej szans na wybicie piłki lecącej tuż przy słupku. Nasz bramkarz jeszcze dwukrotnie musiał interweniować po wrzutkach i strzałach gospodarzy, ale zdołał zapobiec utracie gola. Cztery minuty przed przerwą legioniści wykorzystali dalekie wyjście bramkarza Legionovii. Po podaniu Karniszewskiego, z połowy boiska piłkę do bramki gospodarzy posłał czarnoskóry, testowany zawodnik.

Po przerwie na boisku pojawiło się kilku zawodników z rocznika 1993. Gra zrobiła się bardziej chaotyczna, ale i więcej działo się pod obiema bramkami. Najlepszą okazję przeważającej w początkowych minutach Legionovii - strzał do pustej bramki - zablokował Cichocki. Kilka groźnych uderzeń obronił z kolei Konrad Jałocha. Legioniści natomiast mogli wyjść na prowadzenie w 62. minucie, ale bardzo ładne i groźne uderzenie Bogusławskiego z 18 metrów pod poprzeczkę z trudem na róg wybił bramkarz gospodarzy. 5 minut później Prusinowski z 10 metrów, w bardzo dobrej sytuacji, uderzył za lekko i bramkarz wybił piłkę na róg. Z dystansu strzelali też Karniszewski i (dwukrotnie) Bartosz Żurek. Pod koniec spotkania Tietz w sytuacji sam na sam posłał piłkę tuż obok słupka. Na 2 minuty przed końcem spotkania po rzucie wolnym egzekwowanym przez Michała Rzuchowskiego głową uderzali: Tietz, Czarnecki, a dobijał Michał Grudniewski, ale bramkarz obronił oba strzały.

Niestety przedwcześnie boisko musiał opuścić Ryszard Breś, który może mieć złamany nos. 45 minut w zespole Legionovii zagrał Paweł Broniszewski - piłkarz Młodej Legii, który od nowego sezonu prawdopodobnie będzie graczem III-ligowego klubu. Dziś Broniszewski zaprezentował się całkiem nieźle.

Legionovia Legionowo 1-1 (1-1) Młoda Legia
1-0 29 min. Paweł Tomczyk - rzut wolny
1-1 41 min. Razak Bamgboye (as. Piotr Karniszewski)

Legia: Chrostowski (46. Jałocha) - Bochenek, Michalak, Cichocki (75. Michał Grudniewski), Widejko (63. Breś, 87. Widejko) - Karniszewski (63. Rzuchowski), Furman (46. Gąsior, 75. Latos), Kopczyński (46. Bogusławski), Żurek (69. Tietz), Starek (46. Prusinowski) - gracz testowany (46. Czarnecki).