ME: Legia Warszawa 5-1 Korona Kielce

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Młoda Legia wygrała dziś w ligowym meczu z Koroną Kielce 5-1. W Sulejówku legioniści prowadzili do przerwy 1-0 po golu Mateusza Lisieckiego. 9 minut przed końcem kielczanie wyrównali, ale Legia odpowiedziała trafieniami Dominika Furmana, Bartosza Widejki i Bartłomieja Czarneckiego (2). W drużynie oficjalnie zadebiutowali: pozyskany z GKP Targówek 17-letni Marcin Stromecki i wychowanek Młodych Wilków 93 Kordian Latos.

Warto dodać, że przez ostatnie pół roku Stromecki występował właśnie w drużynie Młodej Korony. Wobec wyjazdu pierwszej drużyny na zgrupowanie do Ostrody oraz nieobecności kilku graczy występujących w reprezentacjach młodzieżowych, zespół Młodej Legii wystąpił w stosunkowo odmłodzonym składzie. Tym bardziej cieszy zwycięstwo odniesione nad dotychczasowym liderem. Trzeba zaznaczyć, że kielczanie kończyli mecz w 9-tkę, po czerwonych kartkach za faule taktyczne dla Cebuli i Małeckiego.

ME: Legia 5-1 (1-0) Korona Kielce
1-0 41 min. Mateusz Lisiecki
1-1 81 min. Piotr Gawęcki
2-1 85 min. Dominik Furman - karny
3-1 87 min. Bartosz Widejko
4-1 89 min. Bartłomiej Czarnecki
5-1 90 min. Bartłomiej Czarnecki

Młoda Legia: Szumski - Bochenek, Lisiecki, Cichocki, Widejko - Starek, Latos, Furman Ż, Kopczyński (82' Stromecki), Żurek (69' Prusinowski) - Kamiński (76' Czarnecki)