Młodzież: CWKS 99 7-1 PKS II Radość

Redakcja - Wiadomość archiwalna

W środę odbyło się tylko jedno spotkanie grup młodzieżowych. W zaległym meczu 1. kolejki Ligi Młodzików piłkarze CWKS Legia 99 zrehabilitowali się za pechową porażkę z WAPN i zdobyli komplet punktów, pokonując 7-1 PKS II Radość. Trzy gole zdobył Filip Kąkol, dwa Szymon Milczarek, a po jednym dołożyli: Mateusz Laskus i Adam Woźniak.

Młodzi legioniści musieli sobie radzić bez kontuzjowanego w poprzednim meczu bramkarza Alka Grabowskiego. Spotkanie zaczęło się dla podopiecznych Damiana Bartnika doskonale, gdyż już w 1. minucie prostopadłe podanie z głębi pola zamienił na bramkę Filip Kąkol. Później było już nieco gorzej, gdyż legioniści grali ciut chaotycznie i zbyt wąsko, w małym stopniu wykorzystując skrzydła. Mimo wszystko, "wojskowi" nadal mieli przewagę i udokumentowali ją golem Mateusza Laskusa.

Reprymenda trenera w przerwie podziałała i niedługo po rozpoczęciu drugiej odsłony piłka znalazła się w siatce (i... opuściła ją, bo w siatce była dziura ;-)) po efektownym strzale w okienko Szymona Milczarka. Niestety, po pięciu minutach widzowie mieli okazję obejrzeć niemal powtórkę sytuacji z poprzedniego spotkania - nieporozumienie w bloku obronnym CWKS wykorzystał Robert Ryłko i zdobył gola dla Radości. Bramka podziałała mobilizująco na gości, którzy na kilka minut zepchnęli Legię do obrony. Impas przełamał niezawodny tego dnia Kąkol, który sprytnym uderzeniem dał kolegom chwilę oddechu. Ostatnie 10 minut należało już wyraźnie do Legii. Najpierw podanie Cyburskiego wykorzystał Kąkol, zaś po akcji skrzydłem Milczarka i przepuszczeniu piłki przez Laskusa na 6-1 podwyższył Adam Woźniak. Wynik meczu został ustalony na trzy minuty przed końcem, po akcji dwóch graczy z rocznika 2000 - Staszek Machnacki wyłożył piłkę Milczarkowi, a ten nie zmarnował okazji.

CWKS Legia 99 7-1 (2-0) PKS Radość II 99
1-0 1 min. Filip Kąkol
2-0 16 min. Mateusz Laskus (as. Filip Kąkol)
3-0 35 min. Szymon Milczarek (as. Jacek Cyburski)
3-1 40 min. Robert Ryłko b.a.
4-1 44 min. Filip Kąkol (as. Mateusz Laskus)
5-1 54 min. Filip Kakol (as. Jacek Cyburski)
6-1 55 min. Adam Woźniak (as. Szymon Milczarek)
7-1 57 min. Szymon Milczarek (as. Stanisław Machnacki)

CWKS Legia 99: Adrian Godlewski [00] - Sebastian Kotarski, David Chaterera, Patryk Żelazo (Jacek Cyburski) - Stanisław Machnacki [00] (Daniel Markowski, Adam Woźniak), Krzysztof Duszak, Mateusz Laskus, Szymon Milczarek [00] (Grzegorz Niedbała) - Filip Kąkol