Młodzież: mecze wtorkowe

Raffi - Wiadomość archiwalna

Młode Wilki 99 pierwsze spotkanie po powrocie z Holandii rozegrały już we wtorek, a mecz z Piasecznem był powtórką niedawnego finału mistrzostw Warszawy. Mimo sporej liczby sytuacji ostatecznie młodzi legioniści, po golu Wawrzyna, musieli zadowolić się remisem 1-1 na boisku rywala. Lepiej poszło juniorom CWKS Legia. Drużyna oparta obecnie w dużej mierze na roczniku '95 pokonała 4-2 Orkan Sochaczew i po 3 kolejkach ma na koncie 6 punktów.

Orkan Sochaczew 94/5 2-4 (1-1) CWKS Legia 94/5
0-1 Kacper Puza
1-1 Adrian Kwiatkowski (as. Krystian Pisarek)
1-2 Kacper Bożałek
2-2 Piotr Trafalski (as. Sylwester Rudnicki)
2-3 Adam Słowik b.a.
2-4 Adam Słowik

CWKS Legia: Dariusz Przysowa - Piotr Dąbrowski, Mariusz Pec, Adam Jaworek, Adrian Olszak (70' Emil Rogowski) - Kacper Puza (Michał Stróżyński), Karol Kubicki (Kamil Bielecki), Maciej Ćwiąkała, Adam Słowik - Kacper Bożałek, Robert Melich

Legioniści po zaciętym i wyrównanym meczu odnieśli drugie zwycięstwo w tym sezonie. Wprawdzie po golach Kacpra Puzy i Kacpra Bożałka gospodarze dwukrotnie odrabiali straty, ale podopieczni Andrzeja Dźwigały uparcie dążyli do odniesienia zwycięstwa i ich wysiłki zostały wynagrodzone w końcówce meczu. Najpierw efektowną akcją indywidualną (ogranie kolejno 3 obrońców) zakończoną skutecznym strzałem z niemal zerowego kąta popisał się Adam Słowik, a niedługo potem ten sam skrzydłowy pewnie wykorzystał prostopadłe podanie środkowego pomocnika z głębi pola i ustalił wynik spotkania na 2-4.

KS Piaseczno 99 1-1 (1-1) Legia 99
1-0 10 min. (rzut karny)
1-1 29 min. Krystian Wawrzyn (as. Radosław Rosiński)

Legia: Śmigielski - Pruszyński, Rybak, Hryniuk, Rosiński, Możdżonek, Knap, Faliszewski, Barwiński oraz Kalinowski - Sobierański, Skrzyński, Staśkiewicz, Parzych, Malesa, Wawrzyn, Agnyziak, Kinast

Legioniści drugi raz z rzędu (po meczu z Polonią) podzielili się punktami z przeciwnikami. Obie drużyny niedawno rywalizowały w finale mistrzostw żaków i spotkanie zapowiadało się ciekawie. Na początkowej wymianie ciosów lepiej wyszedł KS, który w 10. minucie po rzucie karnym zdobył prowadzenie. Po strzeleniu bramki gospodarze cofnęli się na własną połowę i legioniści mimo przewagi nie mogli przedrzeć się przez szyki obronne drużyny Bartosza Kobzy - aż do 29. minuty, gdy wyrównanie zdobył Krystian Wawrzyn. Druga odsłona przebiegała podobnie - legioniści atakowali, stworzyli sobie kilka ciekawych sytuacji, jednak bez efektu bramkowego. W końcówce podopieczni Radosława Boczka opadli nieco z sił i piaseczynianie przeprowadzili kilka groźniejszych akcji, jednak legioniści nie pozwolili na zmianę rezultatu. Najbliższe spotkanie ligowe z Dolcanem zostanie prawdopodobnie rozegrane w Ząbkach.