ME: Legia 4-0 GKS Bełchatów

Redakcja - Wiadomość archiwalna

W rozegranym dziś w Sulejówku spotkaniu Młodej Ekstraklasy Legia pewnie pokonała GKS Bełchatów 4-0. Legioniści wyszli na prowadzenie już w szóstej minucie po trafieniu Bartosza Żurka. Na 2-0 podwyższył Aleksander Jagiełło w 56. minucie. W końcówce dwie bramki zdobył jeszcze Mateusz Pogonowski.

W dzisiejszym meczu zadebiutował w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy obrońca Michał Grudniewski, który występował dotąd w drużynie Młodych Wilków 93. Michał jest wychowankiem Hutnika Warszawa, a w Legii gra od blisko 5 lat. Cieszy stopniowe wprowadzanie do drużyny kolejnych wychowanków, choć trzeba zaznaczyć, że i goście przyjechali do Warszawy w bardzo odmłodzonym zestawieniu, opartym na graczach z roczników 92-94. O ile trener Banasik ma swego rodzaju kłopoty bogactwa, może dość swobodnie rotować 30-osobowym w miarę wyrównanym jakościowo składem - nawet debiutanci bądź gracze rzadko występujący w podstawowym składzie nie obniżyli jakości gry, to Bełchatów po solidnym początku słabł z minuty na minutę, a zwycięstwo legionistów mogło mieć ostatecznie jeszcze większe rozmiary.

Po 9 kolejkach Legia zajmuje drugie miejsce w tabeli z jednym punktem straty do prowadzącego Widzewa. Warto odnotować, że legioniści są z 22 zdobytymi bramkami zdecydowanie najskuteczniejszą drużyną ME, bilans ten rozkłada się przy tym na wielu zawodników. Kolejne spotkanie legioniści rozegrają 3 października o godzinie 11 na wyjeździe z Wisłą.

ME: Legia 4-0 (1-0) GKS Bełchatów
1-0 6 min. Bartosz Żurek (as. Dominik Furman)
2-0 56 min. Aleksander Jagiełło (as. Marcin Bochenek)
3-0 84 min. Mateusz Pogonowski (as. Bartosz Żurek)
4-0 89 min. Mateusz Pogonowski (as. Dominik Furman)

Młoda Legia: Antolović - Bochenek, Lisiecki (86' Michalak Ż), Cichocki, Widejko (67' M. Grudniewski) - Żurek, Bogusławski, Kopczyński, Furman, Starek Ż (46' Jagiełło) - Kamiński (77' Pogonowski)