ME: Wisła 0-3 Legia

Raffi - Wiadomość archiwalna

Młoda Legia pokonała na wyjeździe 3-0 Wisłę Kraków i awansowała na pozycję lidera rozgrywek Młodej Ekstraklasy. Podopieczni Dariusza Banasika dominowali od samego początku, objęli prowadzenie po trafieniu Macieja Górskiego z rzutu karnego, a kolejne dwa trafienia dołożył rozgrywający kolejne dobre spotkanie Dominik Furman. Legioniści mogli nawet wygrać w jeszcze wyższym wymiarze, ale nie zdołali wykorzystać kilku dogodnych okazji.

Warto dodać, że jest to piąta z rzędu wygrana Młodej Legii, i to po raz kolejny odniesiona w zupełnie młodzieżowym składzie, który najwyraźniej lepiej służy zgraniu i postawie drużyny.
Dzięki własnej wygranej i remisowi Widzewa Młoda Legia objęła prowadzenie, z 23 punktami i bilansem bramkowym 25-10 w 10 spotkaniach. Dzięki dużej skuteczności, w czołówce tabeli strzelców nie brakuje legionistów - Maciej Górski jest współliderem tej klasyfikacji wraz z Dawidem Rupą z Cracovii, a tuż za nimi znajduje się z 5 trafieniami Dominik Furman.

ME:Wisła Kraków 0-3 (0-2) Legia Warszawa
0-1 22 min. Maciej Górski (rzut karny po faulu na Macieju Górskim)
0-2 31 min. Dominik Furman (as. Bartosz Żurek)
0-3 47 min. Dominik Furman b.a. (z dystansu)

Legia: Szumski - Bochenek (70' M. Grudniewski), Cichocki, Lisiecki, Widejko (76' Michalak) - Starek (46' Jagiełło), Latos, Kopczyński, Furman, Żurek (60' Pogonowski) - Górski
Od 83. minuty Legia grała w 10-tkę po kontuzji Cezarego Michalaka

Legioniści od początku meczu rzucili się do ataków, zarówno wykorzystując skrzydła (dwie doskonałe okazje Marcina Bochenka), jak i akcje środkiem. W 22. minucie, po prostopadłym podaniu Furmana, w pole karne przedarł się Maciej Górski, który został sfaulowany przez golkipera gospodarzy. Sam poszkodowany pewnie wykorzystał "jedenastkę". Wiślacy parokrotnie próbowali przedrzeć się pod bramkę Legii, ale tylko raz poważniej zagrozili Szumskiemu. W 31. minucie Bartosz Żurek przedarł się dynamicznie lewym skrzydłem, a jego podanie zamknął strzałem z najbliższej odległości Furman, podwyższając na 2-0.

Początek drugiej połowy to ponownie ataki Młodej Legii. Już dwie minuty po przerwie efektownym strzałem zza linii pola karnego popisał się Furman, który golem na 0-3 podkreślił swoją dobrą postawę na boisku (zarówno w rozegraniu, jak i szczególnie w odbiorze piłki). Korzystne okazje mieli również: Żurek, Olek Jagiełło i Maciej Górski. W 78. minucie po brutalnym faulu boisko opuścić musiał Widejko, a w jego miejsce pojawił się na płycie Cezary Michalak. Niestety po 5 minutach i ten gracz został "skasowany" i musiał zejść z boiska. Wobec wyczerpania limitu zmian, Legia grała w 10-tkę, ale też przebieg meczu nie wskazywał, że wygrana legionistów mogłaby być zagrożona. Wiślacy dwukrotnie przedarli się pod naszą bramkę, ale nie zdołali zdobyć gola, podobnie jak Mateusz Pogonowski, który trafił w boczną siatkę po kontrze Legii.