Maciej Skorża nie cieszy się z przerwy na mecze reprezentacji - fot. Legionisci.com

Skorża narzeka na ligową przerwę

Tomek Janus - Wiadomość archiwalna

Po wygranej z Wisłą Kraków piłkarzy Legii czekają dwa tygodnie przerwy przed następnym meczem z Ruchem Chorzów. Taka sytuacja wcale nie cieszy Macieja Skorży. "To znów jest dla nas problem, bo pamiętam, że po ostatniej przerwie na kadrę graliśmy z Podbeskidziem Bielsko-Biała i wiemy jakim wynikiem zakończyło się tamto spotkanie" - przypomina trener Legii.

Szkoleniowiec "wojskowych" już wcześniej narzekał, że przerwa na spotkania reprezentacji wybija jego drużynę z rytmu meczowego. "Przerwa w rozgrywkach to dla nas nic dobrego. W ogóle przerwy na mecze kadry są naszym czułym punktem. Drużyna zaczęła się zgrywać i znów moi gracze jadą na zgrupowania. W najbliższych dniach nie będę miał do dyspozycji aż siedmiu zawodników" - narzekał wczoraj Skorża. Dziś wiadomo, że liczba nieobecnych wzrosła do dziewięciu, bo powołania dostali także Marcin Komorowski i Janusz Gol.

Trener nie traci nadziei, że październikowa przerwa w rozgrywkach będzie dla Legii mniej bolesna niż ta wrześniowa. "Teraz będziemy mieli przerwę dłuższą o dwa dni i mam nadzieję, że zdążymy wszystko znów poukładać we właściwy sposób i w meczu z Ruchem Chorzów zobaczymy taką drużynę jak podczas spotkania z Wisłą Kraków" - mówi Skorża.

By nie wypaść z rytmu meczowego, legioniści rozegrają także mecz sparingowy. 7 października o 17:00 ich rywalem będzie ŁKS Łódź.