Sparing: SKK Siedlce 65-47 Legia

Koszykarze Legii przegrali dziś w sparingowym meczu w Siedlcach z miejscowym SKK 47-65. Legioniści w I połowie grali bardzo dobrze z występującym o dwie klasy rozgrywkowe wyżej rywalem. Nasz zespół prowadził nawet tuż przed przerwą różnicą ośmiu punktów, ale dwie trójki z rzędu Kamila Sulimy sprawiły, że do przerwy SKK prowadziło 26-24.

W pierwszych trzech minutach po przerwie, rywale odskoczyli Legii na 16 punktów i tej przewagi nie udało się już zniwelować. Ostatecznie siedlczanie, którzy mają już za sobą mecz I ligi i kilkanaście sparingów, zwyciężyli 65-47. W barwach SKK zadebiutował nowo pozyskany Łukasz Ratajczak.

Dla Legii był to trzeci sparing przed startującymi za tydzień rozgrywkami III ligi. Wcześniej podopieczni Roberta Chabelskiego wysoko pokonali MKS Ochota (III liga) i jednym punktem zwyciężyli II-ligową Żyrardowiankę.

Mecz ligowy z AZS UW przy Szturmowej w sobotę o godzinie 12. Niewykluczone, że w najbliższym tygodniu legioniści rozegrają jeszcze jeden sparing.

SKK Siedlce 65-47 (12-13, 14-11, 21-11, 18-12) Legia Warszawa