Jakub Wawrzyniak - fot. Woytek

Polska 2-0 Białoruś

źródło: 90minut.pl - Wiadomość archiwalna

Reprezentacja Polski pokonała Białoruś 2-0. Mecz odbył się w niemieckim Wiesbaden. Bramki dla "Biało-Czerwonych" strzelili zawodnicy Borussii Dortmund - Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski. Pełne 90 minut rozegrał legionista Jakub Wawrzyniak. Maciej Rybus wszedł na ostatnie pół godziny, a Janusz Gol zastąpił Sławomira Peszkę dopiero w 88. minucie.

Pierwsza bramka padła w 31. minucie, kiedy to Rafał Murawski zagrał w pole karne do Jakuba Błaszczykowskiego, a ten skierował piłkę do bramki.
W 69. minucie wynik ustalił Robert Lewandowski, po dośrodkowaniu Sławomira Peszki.

Polska 2-0 (1-0) Białoruś
1-0 - 31 min. Jakub Błaszczykowski
2-0 - 69 min. Robert Lewandowski

Polska: 12. Łukasz Fabiański - 26. Łukasz Piszczek, 27. Marcin Wasilewski, 24. Damien Perquis (79' 5. Dariusz Dudka), 14. Jakub Wawrzyniak - 16. Jakub Błaszczykowski, 7. Eugen Polanski, 11. Rafał Murawski (73' 19. Tomasz Jodłowiec), 18. Adrian Mierzejewski (61' 8. Maciej Rybus), 17. Sławomir Peszko (88' 2. Janusz Gol) - 23. Paweł Brożek (60, 9. Robert Lewandowski)

Białoruś: 12. Jurij Żewnow (46, 1. Siergiej Wieriemko) - 20. Igor Szytow (46, 9. Andriej Woronkow), 3. Aleksandr Martynowicz, 18. Dmitrij Wierchowcow (46, 16. Pawieł Płaskonnyj), 21. Witalij Trubiło - 15. Siergiej Kislak, 7. Siergiej Omieljanczuk, 2. Aleksandr Kulczij, 17. Filipp Rudik (88, 11. Siergiej Kriwiec), 4. Timofiej Kałaczow - 8. Siergiej Kornilenko (80, 19. Maksim Bordaczow).

żółte kartki: Szytow, Kornilenko, Kałaczow

sędziował: Peter Sippel (Niemcy)