Statystyki w meczu z Widzewem

Tomek Janus - Wiadomość archiwalna

Legioniści nie zwalniają tempa i pokonują kolejnych rywali. Tym razem teoretycznie słabszy skład "wojskowych" pewnie ograł Widzew 3-0. Choć podopieczni Macieja Skorży wygrali z łodzianami wyżej niż w niedzielę, to statystyki mieli słabsze niż w ligowej potyczce. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym statystykami ze środowego spotkania.

W pucharowym spotkaniu legioniści oddali dziesięć strzałów na bramkę Bartosza Kanieckiego. Aż sześć z nich zmierzało w światło bramki, a trzy wylądowały w bramce widzewiaków. Ci oddali sześć strzałów, ale Wojciech Skaba nie chciał był gorszy od Dusana Kuciaka i podobnie jak Słowak nie dał się pokonać. Najlepszą okazję łodzianie mieli po rzucie wolnym, ale "Skabiszon" stanął na wysokości zadania i po pięknej interwencji nie musiał wyciągać piłki z siatki.

Golkipera gości najczęściej nękało trio w składzie Rafał Wolski, Ivica Vrdoljak i Michał Żyro. Największe powody do zadowolenia miał ten pierwszy, który po bardzo ładnej akcji wpisał się na listę strzelców. Stuprocentową skutecznością mogą się pochwalić Manu i Jakub Wawrzyniak, którzy uderzali na bramkę Kanieckiego po razie i każdy z nich cieszył się ze zdobycia gola.

Legioniści w środowy wieczór przekraczali przepisy aż 23 razy. Widzewiacy zagrali nieco bardziej fair i ich zapędy sędzia studził 18 razy. Co ciekawe to właśnie goście przez długi czas grali zdecydowanie ostrzej od legionistów. Ci dopiero pod koniec meczu, gdy prowadzili już 3-0, zaczęli popełniać faul za faulem.

Najczęściej przepisy przekraczał Jakub Rzeźniczak, który zanotował cztery faule. Po trzy przewinienia zapisali na swoim koncie Janusz Gol, Michał Żyro, Rafał Wolski i Artur Jędrzejczyk. Szczególnie aktywny musiał być "Jędza", który na murawie pojawił się dopiero w drugiej połowie.

Na celowniku rywali najczęściej znajdował się Ivica Vrdoljak, który faulowany był cztery razy. Nieco mniej wycierpieli się Janusz Gol i Rafał Wolski, którzy w nieprzepisowy sposób powstrzymywani byli o trzy razy. Bardzo duże znaczenia miał faul na "Wolaku" z końca pierwszej połowy. To właśnie po tym jak faulowany był Wolski rzut wolny na gola zamienił Jakub Wawrzyniak.

64 odbiory i 57 strat zanotowali w środowy wieczór legioniści. Odbiory były domeną pomocników. Najwięcej akcji rywali przerwali Ivica Vrdoljak i Janusz Gol. Dobrą dyspozycję zasygnalizował także Dickson Choto.

Pod nieobecność Danijela Ljuboji i Miroslava Radovicia w klasyfikacji strat czołowe miejsca zajęli młodzi gracze z formacji ofensywnej. Najwięcej akcji zepsuli Michał Kucharczyk, Michał Żyro i Rafał Wolski.