Statystyki w meczu z Rapidem

Tomek Janus - Wiadomość archiwalna

Nie zwalnia tempa warszawska Legia, która w czwartkowy wieczór pokonała 3-1 Rapid Bukareszt i na dwa mecze przed końcem fazy grupowej jest już pewna awansu do dalszej fazy rozgrywek. Statystyki pokazują, że mecz z Rumunami nie należał do spacerków. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi statystykami z wczorajszego spotkania.

Przez 90 minut meczu legioniści oddali 16 strzałów na bramkę Virgila Draghii. Siedem z nich zmierzało w światło bramki. Skuteczniejsi gracze Legii byli po przerwie. W tym czasie pięć razy uderzali celnie, a co najważniejsze trzy razy cieszyli się ze zdobytych bramek. Rywale na bramkę Dusana Kuciaka uderzali 12 razy. Przed przerwą goście mieli rozregulowane celowniki i ani razu nie trafili w światło bramki. Lepiej zaprezentowali się po przerwie, ale słowacki bramkarz Legii dał się pokonać tylko raz.

Miroslav Radović i Maciej Rybus uderzali po cztery razy na bramkę Draghii. Więcej powodów do zadowolenia miał Serb, bo połowę swoich strzałów zamienił na gole. Cieszył się także Michał Kucharzyk, który do zdobycia bramki potrzebował tylko jednego uderzenia.

20 fauli legionistów i 15 przewinień Rapidu – tak wygląda bilans przekraczana przepisów przez obie strony. Choć mecz nie należał do szczególnie brutalnych, to drużyny nie wytrwały do końca w pełnych składach. Czerwone kartki zobaczyli Dan Alexa i Janusz Gol.

Czterech legionistów – Marcin Komorowski, Ariel Borysiuk, Ivica Vrdoljak, Janusz Gol – faulowało rywali po trzy razy. Najgorzej zakończyło się to dla ostatniego z nich, który powędrował do szatni z czerwoną kartką na koncie. Łącznie przewinienia popełniało dziesięciu graczy Legii.

Rywale najczęściej faulowali Macieja Rybusa. To już kolejne spotkanie, w którym przeciwnicy nie widzą innej szansy na powstrzymanie "Ryby" jak faule. Bezpardonowo potraktowany został również Miroslav Radović, który w nieprzepisowy sposób powstrzymywany był cztery razy.

42 odbiory i 37 strat – oto bilans legionistów z czwartkowego wieczoru. Dobrze zaprezentował się blok defensywny. Jego przedstawiciele zajęli wszystkie czołowe miejsca w klasyfikacji odbiorów, tym razem najwięcej akcji rywali przerwał Marcin Komorowski.

W klasyfikacji strat dobrze znana prawidłowość. Gdy Miroslav Radović strzela gole, ma też najwięcej strat. Nie inaczej było podczas meczu z Rapidem Bukareszt.