Miroslav Radović strzela trzecią bramkę Lechii - fot. Mishka

Pod lupą LL! - Miroslav Radović

Tomek Janus - Wiadomość archiwalna

Podczas meczu z Jagiellonią Białystok Maciej Skorża nie mógł skorzystać z Miroslava Radovicia. Serb pauzował za żółte kartki. W rywalizacji z Lechią Gdańsk "Rado" powrócił do gry. Lupa LL! postanowiła przyjrzeć się czy Radović rzeczywiście jest tak mocnym punktem w składzie Legii. Obserwacje potwierdziły, że 27-letni pomocnik należy do czołowych postaci "wojskowych".

Sięgając pamięcią kilka sezonów wstecz, przed naszymi oczami staje Miroslav Radović, którego znakiem firmowym były efektowne pady i próby wymuszania rzutów wolnych i karnych. O ile na początku pobytu Serba w Polsce sędziowie nabierali się na jego sztuczki, to później przeważnie karali go żółtymi kartkami za symulowanie. "Rado" często był wówczas krytykowany za swoje zachowanie. Dziś Radovicia krytykować można jedynie za to, że czasami na siłę szuka na boisku Danijela Ljiboji. Serbski duet rozumie się bardzo dobrze, ale zdarza mu się niepotrzebnie rozgrywać dwójkowe akcje, zamiast podać do lepiej ustawionych kolegów.

Szczęśliwie podczas meczu z Lechią Serbowie dostrzegali także innych graczy i dawało to pożytek całej drużynie. Tak było chociażby w 56. minucie. Ljuboja podał wówczas do Radovicia. Ten nie dał rady sięgnąć piłki, ale naciskany przez niego rywal dograł wprost pod nogi Rafała Wolskiego i ten pięknym strzałem zdobył gola na 2-0. W końcówce powody do radości miał i sam "Rado". W 84. minucie Serb wykorzystał podanie Janusza Gola i w sytuacji sam na sam nie dał szans Sebastianowi Małkowskiemu.

Oglądanie Radovicia w obecnym sezonie daje dużo powodów do zadowolenia. Co prawda "Rado" zawsze należy do zawodników, którzy są w czołówce klasyfikacji strat, ale i tak jego postawa ma bardzo duży wpływ na wyniki Legii. O odrodzeniu Serba dobrze świadczy liczba goli, które zdobył w tym sezonie. Radović bramkarzy rywali pokonał już 12 razy. W poprzednich dwóch sezonach zdobył zaś łącznie 11 bramek.

Poniżej przedstawiamy meczowe statystyki Miroslava Radovicia (w nawiasie pierwsza + druga połowa)