Srdja Kneżević trenuje z Młodą Legią

Młoda Legia: "Niebiescy" 4-2 "Czarni"

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Wobec przeniesienia sparingu z Legionovią na przyszły tydzień, piłkarze Młodej Legii rozegrali dziś godzinną grę wewnętrzną. Gracze występujący w niebieskich znacznikach, wśród których była większość podstawowego składu drużyny, odnieśli zwycięstwo 4-2. Gole zdobywali: Pogonowski (dwa), Latos i Kępka dla "niebieskich" oraz Bogusławski i Kurowski dla "czarnych. W sparingu wystąpili Michał Efir i Srdja Kneżević z kadry pierwszego zespołu.

Na boisku zabrakło tym razem kilku zawodników, wyeliminowanych głównie przez drobne urazy i choroby: Kamila Kamińskiego (drobna kontuzja palca na rozgrzewce), Marcina Stromeckiego, Bartosza Widejki, Marcina Bochenka, Bartłomieja Czarneckiego, Michała Rzuchowskiego i Czarka Michalaka. W najbliższym czasie wszyscy ci zawodnicy powinni być jednak do dyspozycji trenera.

Od pierwszych minut lekką przewagę uzyskali gracze bardziej doświadczeni, wśród których brylował jednak jeden z najmłodszych, grający na lewym skrzydle Norbert Misiak. W opinii szkoleniowca, w obecnej formie mógłby pokazać się z dobrej strony nawet na zgrupowaniu pierwszej drużyny. "Niebiescy" objęli prowadzenie po stałym fragmencie gry i pięknym uderzeniu z dystansu Kordiana Latosa. Na 2-0 podwyższył jeden ze sprawdzanych juniorów, Michał Kępka, a jeszcze przed przerwą ładnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Mateusz Pogonowski. W drugiej odsłonie akcje nie zyskały raczej na płynności, ale sytuacji bramkowych nie brakowało. Po faulu bramkarza na Efirze "jedenastkę" wykorzystał Łukasz Bogusławski, ale zaraz potem po trójkowej akcji z Romachowem i Prusinowskim na listę strzelców wpisał się drugi raz Pogonowski. W 45. minucie Paweł Wolski próbował lobować, ale dwumetrowy Konrad Jałocha nie dał się zaskoczyć. Jednak już dwie minuty później, po wrzutce Wolskiego z prawego skrzydła, Kamil Kurowski sprytnym lobem głową nie dał szans bramkarzowi "Niebieskich", ustalając wynik meczu na 4-2. Szczęścia próbował jeszcze Michał Bojek, z kolei po drugiej stronie boiska Pogorzelca zatrudnił po rzucie wolnym Pogonowski, ale wynik nie uległ już zmianie.

Najbliższe spotkanie młodzi legioniści rozegrają z rówieśnikami z Jagiellonii ME, a odbędzie się ono w poniedziałek 23 stycznia o godz. 13:00 w Zambrowie.

Młoda Legia:"Niebiescy" 4-2 (3-0) "Czarni"
1-0 14 min. Kordian Latos
2-0 19 min. Michał Kępka
3-0 28 min. Mateusz Pogonowski
3-1 34 min. Łukasz Bogusławski (rzut karny po faulu na Michale Efirze)
4-1 42 min. Mateusz Pogonowski
4-2 47 min. Kamil Kurowski
grano 2x30 minut

"Niebiescy": Jałocha [91] – Breś [92], Kneżević [85], Cichocki [92], Turzyniecki [94] – Prusinowski [93], Latos [93], Kopczyński [92], Pogonowski [93], Misiak [94] – Kępka [93](31' M. Romachów [93])

"Czarni": Wienczatek [93] (31' Pogorzelec [95]) - P. Wolski [93], Dankowski [94], Długołęcki [93], M. Grudniewski [93] - Bojek [94], Bogusławski [93], Gąsior [93], Świerk [94] (31' Kurowski [94]), K. Grudniewski [93] - Efir [92]