Cezary Michalak był pewnym punktem obrony Legii w sobotnim meczu z Piasecznem

Sparing: Młoda Legia 2-0 KS Piaseczno

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Kolejne pewne zwycięstwo odnieśli podopieczni Dariusza Banasika. W sobotnim sparingu z Piasecznem Młoda Legia wygrała 2-0. Pierwszą bramkę zdobył w 19. minucie Maciej Górski po rzucie karnym, który sam wywalczył. Drugi gol padł w ostatniej minucie meczu. W polu karnym sfaulowany został Michał Rzuchowski, a jedenastkę wykorzystał Marcin Bochenek.

Fotoreportaż z meczu

Szczególnie dużą przewagę legioniści osiągnęli w pierwszej połowie, gdy praktycznie nie dali dojść gościom do żadnej sytuacji strzeleckiej. Szczególnie popisowo grał blok obronny warszawskiej drużyny. Sami zaś stworzyli sobie kilka doskonałych sytuacji, ale strzały z najbliższej odległości Cezarego Michalaka czy dwukrotnie Michała Bojka i Macieja Górskiego nie dały efektu bramkowego, do którego potrzebny był rzut karny, podyktowany po faulu golkipera na Macieju Górskim, który wykorzystał sam poszkodowany. W końcówce I połowy działo się nieco mniej, choć odnotować można strzały z dystansu Michała Kopczyńskiego i Kordiana Latosa.

Po przerwie z początku dalej przeważali legioniści, ale od 60. minuty do głosu coraz śmielej dochodzili piaseczynianie, znacznie łatwiej niż wcześniej przedzierając się przez środek boiska. Trzykrotnie interweniować musiał Oliwier Wienczatek (broniący w pierwszej połowie Marijan Antolović był praktycznie bezrobotny). Młoda Legia była bliska podwyższenia wyniku w 51. minucie, ale Maciej Prusinowski trafił w poprzeczkę. Z dystansu uderzali: Michał Rzuchowski, Ryszard Breś, Mateusz Pogonowski i Łukasz Bogusławski, a okazji sam na sam nie wykorzystał Dawid Świerk. Gdy wydawało się, że gole w drugiej połowie nie padną, arbiter uznał, że w polu karnym nieprawidłowo ściągany w dół był Michał Rzuchowski. Do jedenastki podszedł Marcin Bochenek, ustalając wynik meczu na 2-0 i "ratując" swoich kolegów od pomeczowego rozbiegania w temperaturze -12 stopni.

Mecz obserwowali wysłannicy Dolcanu Ząbki, a poczynania bramkarzy śledził trener bramkarzy kadry Jacek Kazimierski, szukający perspektywicznych talentów na tej pozycji.

Najbliższy mecz Młoda Legia rozegra w środę o godzinie 18 z Victorią Sulejówek w Sulejówku.

Młoda Legia 2-0 (1-0) KS Piaseczno
1-0 - 19 min. Maciej Górski (karny)
2-0 - 90 min. Marcin Bochenek (karny)

Młoda Legia (I połowa): Antolović - Wolski, Michalak, Cichocki, M. Grudniewski - Misiak, Latos, Kopczyński, Stromecki, Bojek - Górski

Młoda Legia (II połowa): Wienczatek - Wolski (61' Breś), Dankowski (80' Bochenek), Kneżević, Turzyniecki - Bochenek (66' Pogonowski), Rzuchowski (66' Świerk), Bogusławski, Kurowski (66' Gąsior, 87' Rzuchowski), Prusinowski, K. Grudniewski

Strzały: Legia 18 (I połowa 7+3, II połowa 5+3) - KS Piaseczno 6 (I połowa 0, II połowa 4+2)