Sparing: Legia 3-1 Spartak Trnava

Redakcja - Wiadomość archiwalna

W czwartym meczu podczas zgrupowania w tureckiej Antalyi piłkarze Legii wygrali 3-1 z trzecim zespołem słowackiej ekstraklasy, Spartakiem Trnava. W pierwszej połowie prowadzenie mógł dać legionistom Dickson Choto, ale nie wykorzystał rzutu karnego. Zrobił to za to Miroslav Kurhan i Słowacy prowadzili do przerwy 1-0. Po przerwie gole dla Legii zdobyli Bartosz Żurek, Michał Żyro i Artur Jędrzejczyk.

Trener Maciej Skorża zdecydował się wystawić w tym spotkaniu drugi skład warszawskiego zespołu. Na murawie zobaczyliśmy więc m.in. Dominika Furmana, Daniela Łukasika, obchodzącego dziś urodziny Aleksandra Jagiełłę czy Wojciecha Skabę. Już w 5. minucie Jakub Kosecki został sfaulowany przed polem karnym i z kontuzją musiał opuścić boisko. "Kosa" przy pomocy pracowników sztabu medycznego udał się do autokaru. Jego miejsce zajął główny kandydat do miejsca w składzie Michał Kucharczyk.

Pierwsze minuty nie przyniosły żadnych ciekawych akcji. Trzeba jednak zaznaczyć, że przeciwnicy Legii grali bardzo agresywnie, więc co i rusz legioniści byli powalani na murawę. Na szczęście obyło się bez kolejnych urazów.
W 21. minucie w pole karne dośrodkowywał Tomasz Kiełbowicz, ale nie było tam żadnego z legionistów.
Pierwszą dobrą sytuację piłkarze warszawskiego zespołu stworzyli sobie dopiero w 30. minucie. Jeden z legionistów został sfaulowany tuż przed polem karnym, a Tomasz Kiełbowicz uderzył na bramkę. Golkiper zdołał jednak wypiąstkować piłkę.
Minutę później sędzia po faulu Habanka odgwizdał rzut karny dla polskiej drużyny. Niestety Dickson Choto nie wykorzystał jedenastki - uderzenie obronił Raska - i nadal było 0-0.
Nie minęło pięć minut, a mieliśmy rzut karny dla Słowaków! Po uderzeniu z rzutu wolnego w polu karnym ręką zagrał jeden z obrońców Legii, a jedenastkę na bramkę zamienił Miroslav Karhan.

W 42. minucie Kiełbowicz dośrodkował z lewej strony wprost na głowę Astiza, ale trochę zbyt mocno i Hiszpan nie zdołał skierować piłki do bramki.
Tuż przed przerwą Karhan uderzał głową - na szczęście niecelnie.

Po przerwie na boisku nie pojawili się już Wojciech Skaba i Aleksander Jagiełło. Ich miejsce zajęli Jakub Szumski i Artur Jędrzejczyk.

Chwilę po wznowieniu gry przed doskonałą okazją stanął Michal Hubnik. Po dośrodkowaniu z lewej strony Czech uderzył jednak minimalnie nad poprzeczką. Kolejne minuty to aktywna gra czeskiego napastnika. Hubnik nie zdołał jednak pokonać bramkarza rywali.

W 63. minucie szczęścia próbował Tomasz Kiełbowicz. Piłka po jego uderzeniu zmierzała jednak w środek bramki i golkiper Spartaka nie miał większych problemów z obroną. Tego co nie udało się doświadczonemu "Kiełbikowi", kilka minut później dokonał jego młodszy kolega. Dośrodkowywał właśnie Kiełbowicz, a piłkę do siatki skierował Bartosz Żurek i było 1-1.

Tuż po wyrównującym golu Maciej Skorża przeprowadził pięć zmian. Na murawie pojawił się m.in. Michał Żyro. Wystarczyły trzy minuty i "Żyrko" już cieszył się z gola. Pod własną bramką pogubili się obrońcy rywali, co wykorzystał młody legionista, dając swojemu klubowi prowadzenie 2-1. Kilkadziesiąt sekund później Żyro znów mógł wpisać się na listę strzelców. Będąc w sytuacji sam na sam, za daleko wypuścił jednak piłkę i gola nie było.

W 82. minucie legioniści zdobyli trzecią bramkę. Żyro podawał do Artura Jędrzejczyka, a ten wykorzystał słabą postawę rywali i bramkarz Spartaka po raz trzeci musiał wyciągać piłkę z siatki. Dwie minuty później Maciej Rybus dośrodkowywał do Jędrzejczyka, ale tym razem "Jędza" uderzył dużo słabiej i wynik nie uległ zmianie.

Sparing: Legia Warszawa 3-1 (0-1) Spartak Trnava
0-1 - 37 min. Miroslav Karhan (karny)
1-1 - 68 min. Bartosz Żurek
2-1 - 72 min. Michał Żyro
3-1 - 82 min. Artur Jędrzejczyk

żółte kartki: Łukasik, Choto - Habanek

Legia Warszawa: 84. Wojciech Skaba (46' Jakub Szumski) - 25. Jakub Rzeźniczak, 4. Dickson Choto, 15. Inaki Astiz, 11. Tomasz Kiełbowicz - 9. Aleksander Jagiełło (46' Artur Jędrzejczyk), 24. Dominik Furman (69' 5. Janusz Gol), 35. Daniel Łukasik (69' 21. Ivica Vrdoljak), 26. Bartosz Żurek (69' 27. Rafał Wolski), 20. Jakub Kosecki (13' 18. Michał Kucharczyk, 69' 31. Maciej Rybus) - 7. Michal Hubnik (69' 33. Michał Żyro)

Spartak Trnava: 22. Martin Raska - 4. Michal Habanek, 25. Martin Svec, 2. Peter Cvirik, 18. Lubos Hanzel - 19. Radoslav Ciprys (46' 10. Naumov), 21. Miroslav Karhan, 13. Peter Kuracka (73' 26. Ivan Schranz), 6. Roman Prochazka, 33. Michal Gasparik - 11. Karol Pavelka (60' 17. Patric Carnota)