W 1/8 finału raczej z Manchesterem City

Za nami pierwsze mecze 1/16 finału Ligi Europy. Legia po remisie przed własną publicznością ze Sportingiem Lizbona, aby awansować do kolejnej rundy, właściwie nie ma innego wyjścia - musi wygrać na wyjeździe, ew. zremisować przynajmniej 2-2 (dogrywka) lub wyżej. W przypadku awansu nasz zespół zmierzy się ze zwycięzcą dwumeczu FC Porto - Manchester City.

Na tę chwilę bliżej awansu są Anglicy. Manchester wygrał w Portugalii 2-1 i jest faworytem meczu rewanżowego. Porto objęło prowadzenie w 27. minucie spotkania, ale po przerwie straciło dwie bramki, w tym ostatnią na 5 minut przed końcem meczu.

FC Porto 1-2 (1-0) Manchester City
Bramki: Varela 27 - Álvaro Pereira 55 (s), Sergio Agüero 85