Grzegorz Tomasiewicz pozostaje najskuteczniejszym strzelcem reprezentacji Polski U-16 - fot. Legionisci.com

U-16: Polska 2-3 Czechy, gol Tomasiewicza

Raffi, źródło: 90minut / własne - Wiadomość archiwalna

Reprezentacja Polski U-16 (rocznik 1996) przegrała 2-3 z Czechami podczas towarzyskiego turnieju rozgrywanego na Słowacji. Do przerwy Polacy prowadzili 2-0 po golach legionisty Grzegorza Tomasiewicza i Arkadiusza Madeńskiego z Delty Warszawa. Po przerwie było już znacznie gorzej i to Czesi zdobyli aż trzy bramki.

"Biało-czerwoni" kończyli mecz w dziewiątkę, po 2 czerwonych kartkach otrzymanych w ostatnim kwadransie meczu.

W wyjściowym składzie, oprócz grającego jako ofensywny pomocnik Tomasiewicza, znalazł się także napastnik Kamil Anczewski, a kolejny z Młodych Wilków Robert Bartczak usiadł na ławce rezerwowych. Tomasiewicz zszedł z boiska w 64. minucie, a Anczewski opuścił plac gry 6 minut później, po drugiej zółtej kartce. Z powodu kontuzji pachwiny odniesionej w meczu z Jagiellonią na turniej nie pojechał czwarty z powołanych graczy Legii, stoper Arkadiusz Najemski. W środę o 10:30 Polacy zagrają w meczu o trzecie miejsce z gospodarzami imprezy.

Przypomnijmy, że za tydzień na konsultację szkoleniową tego rocznika do Bydgoszczy pojadą dwaj kolejni legioniści, Rafał Makowski i Mateusz Baranowski.

Polska 2-3 Czechy
Grzegorz Tomasiewicz 27, Arkadiusz Madeński 32 (k) - Petr Rys 57, Lukáš Buchvaldek 63, Jakub Yunis 72

W drugim spotkaniu turnieju Słowenia pokonała 2-0 (1-0) Słowację.