Daniel Łukasik - fot. Woytek / Legionisci.com

ME: Legia 3-0 Podbeskidzie

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Młoda Legia wygrała z Podbeskidziem Bielsko-Biała 3-0. Już w 8. minucie Jagiełło wpadł w pole karne rywali, ale zamiast strzelać podał do Efira, a piłkę przechwycili obrońcy. Później po wrzutce Jagiełły Efir uderzał z główki nad bramką. W 15. minucie Prusinowski zagrał na prawą stronę do Łukasika,a ten mierzonym uderzeniem z kilku metrów pokonał Macieja Wierzbickiego.
Następnie Januszczyk i Byrtek próbowali szczęścia po strzałach głową, a w odpowiedzi Latos uderzył zza pola karnego tuż obok spojenia słupka z poprzeczką. W 28. i 36. minucie Misiak zmarnował dwie sytuacje sam na sam - raz zespół Podbeskidzia uratował słupek.

W 39. minucie po odegraniu Michała Kopczyńskiego Jagiełło popisał się ładnym uderzeniem w okienko z 20 metrów i zrobiło się 2-0. W 64. minucie wprowadzony po przerwie Pogonowski otrzymał prostopadłe podanie od Misiaka i lobem podwyższył na 3-0. Potem dwukrotnie przed szansą pokonania Szumskiego stanął Gryta, ale bramkarz Legii zachował czyste konto. Końcówka to kolejne ataki Legii, jednak strzały wprowadzonego na ostatnie 10 minut debiutującego Karola Grudniewskiego, jak i Norberta Misiaka oraz Pogonowskiego, nie znalazły drogi do siatki. Niestety groźnie wyglądającej kontuzji kolana doznał Bartłomiej Czarnecki i może go czekać dłuższa przerwa w grze.

ME: Legia Warszawa 3-0 (2-0) Podbeskidzie Bielsko-Biała
1-0 - 15 min. Daniel Łukasik
2-0 - 39 min. Aleksander Jagiełło
3-0 - 64 min. Mateusz Pogonowski

Legia Warszawa: Szumski - P. Wolski, M. Grudniewski, Cichocki, Prusinowski - Misiak, Latos, Kopczyński, Łukasik (46' Pogonowski), Jagiełło (63' Kamiński) - Efir (73' Czarnecki, 81' K. Grudniewski)

Podbeskidzie: Wierzbicki - Jurek (30' Nowak), Byrtek, Mikoda, Król - Nagi, Koman, Januszyk (75'Kraska), Sacha - Barnaś (46' Gryta), Fabisiak

żółta kartka: Koman