Statystyki w meczu z Arką

Tomek Janus - Wiadomość archiwalna

Legia Warszawa po raz drugi ograła 2-1 Arkę Gdynia i awansowała do finału Pucharu Polski. Choć Peter Nemec zapewniał, że nie wstydzi się za swoją drużynę, to końcowy sukces "wojskowych" nie jest zaskoczeniem. Potwierdzają to meczowe statystyki, w których Legia zdecydowanie dominowała.

W środowy wieczór legioniści oddali 11 strzałów na bramkę Macieja Szlagi. Aż osiem z nich było celnych. Piłkarze Macieja Skorży aktywniejsi byli w pierwszej połowie, gdy całkowicie zdominowali rywali. Przez pierwsze trzy kwadranse arkowcy nie oddali ani jednego strzału. Co ciekawe już swoje pierwsze uderzenie na bramkę Legii zamienili na gola. Przez długi czas był to jedyny strzał gości. Kolejne uderzenia arkowcy dołożyli tuż przed końcem meczu.

Na bramkę rywali najczęściej uderzali Janusz Gol i Michał Kucharczyk. Każdy z nich oddał po dwa strzały. Aż siedmiu graczy legii po razie nękało Macieja Szlagę. Golkiper gości dał się pokonać tylko Nacho Novo i Januszowi Golowi.

36 raz przekraczali przepisy w środowy wieczór piłkarze obu zespołów. Agresywniej zagrali goście, którzy zanotowali 20 fauli. Legioniści częściej grali nie fair w pierwszej połowie.

Najczęściej przepisy przekraczał Janusz Gol, który w nieprzepisowy sposób powstrzymywał rywali cztery razy. Po dwa przewinienia zanotowali Ivica Vrdoljak, Nacho Novo i Dickson Choto. Hiszpan ukarany został także żółtą kartką za zagranie ręką i nie zagra w finale Pucharu Polski.

Na celowniku rywali najczęściej znajdował się Ivica Vrdoljak. Po urazie Michała Żewłakowa Chorwat został przesunięty na środek obrony i goście mieli problemy z poradzeniem sobie z nim w przepisowy sposób. Po trzy razy faulowani byli Jakub Rzeźniczak i Nacho Novo.

55 odbiorów i 48 strat zanotowali w meczu z Arką Gdynia piłkarze Legii Warszawa. Najwięcej akcji rywali przerwał Ivica Vrdoljak. Często piłkę gościom odbierali także Janusz Gol i Jakub Rzeźniczak.

Najczęściej piłkę tracił strzelec pierwszego gola dla Legii – Nacho Novo. Hiszpan zanotował 11 strat, ale i tak środowy mecz był chyba jego najlepszym z dotychczasowych występów w barwach "wojskowych".