PP: WKS Rząśnik 0-3 Młoda Legia

Redakcja - Wiadomość archiwalna

W rozegranym dziś meczu I rundy Pucharu Polski Młoda Legia pewnie pokonała na wyjeździe A-klasowy WKS Rząśnik i awansowała do 1/4 finału. Gole dla Młodej Legii zdobyli: Maciej Górski (2) i Marcel Gąsior. Wobec udziału kilku podstawowych graczy w meczu z Sevillą, trener Banasik dał dzisiaj szansę gry także zawodnikom z szerokiej kadry zespołu.

Fotoreportaż z meczu

W 52. minucie w polu karnym faulowany był Maciej Górski. Sam poszkodowany wykorzystał jedenastkę. Dwadzieścia minut później Marcel Gąsior golem zamknął dośrodkowanie Kamila Kamińskiego, a w 83. minucie po rzucie wolnym Górski ustalił wynik na 3-0.

W Rząśniku na stadionie panowała atmosfera święta. Kibice z okolic Wyszkowa dopingowali Legię w jednym młynie, a po drugiej stronie fani WKS Rząśnik w 30 osób wspierali swoją drużynę i Legię.

Ćwierćfinały odbędą się 9 maja, a obok podopiecznych Dariusza Banasika zagrają w nich również: Narew Ostrołęka, Orzeł Wierzbica, Mazur Karczew, Hutnik Warszawa, Start Otwock, Sokół Przytyk i Broń Radom.

PP: WKS Rząśnik 0-3 (0-0) Legia II Warszawa
0-1 - 52 min. Maciej Górski (karny)
0-2 - 73 min. Marcel Gąsior
0-3 - 83 min. Maciej Górski

Legia Warszawa: Pogorzelec - Romachów (83' M. Grudniewski), Długołęcki, Dankowski, TUrzyniecki, Starek, Kurowski (64' Latos), Stromecki (23' Gąsior), Bojek (46' Karniszewski) - Górski, Kamiński

żółta kartka: Romachów, Starek, Gąsior, Górski