Grali przyjaciele

Olimpia Elbląg już spadła do II ligi. W drugiej lidze tymczasem coraz większe szanse na utrzymanie ma Zagłębie, szczególnie po sobotniej wygranej z Czarnymi Żagań. Sosnowiczanie mają już 4 punkty przewagi nad strefą spadkową. Piłkarze Pogoni biją głową w mur i z niemal pewnym awansem do ekstraklasy może być tak jak z... mistrzostwem Polski dla Legii. Portowcy na własne życzenie przegrali w obecności 3 tysięcy widzów z Kolejarzem Stróże i spadli na trzecie miejsce w tabeli.

Trener Pogoni, Ryszard Tarasiewicz, przed meczem z Kolejarzem Stróże zwolnił dwie osoby ze sztabu szkoleniowego "Portowców" - Mariusza Skuta i Sergiusza Wiechowskiego.

W niedzielę FC Den Haag przegrał przed własną publicznością aż 3-5, chociaż jeszcze 10 minut po przerwie prowadził 3-2... Den Haag zakończył rozgrywki na 15. miejscu w tabeli.

I liga: Olimpia Elbląg 3-4 (1-1) Górnik Polkowice
Bramki: Anton Kołosow 11, Tomasz Chałas 69, Lubomir Lubenow 78 - Damian Piotrowski 24 (k), Grzegorz Kuświk 46, 62, Mateusz Piątkowski 90

Eredivisie: FC Den Haag 3-5 (2-2) De Graafschap
Bramki: Vicento 11', Immers 3', 54' - Radosavljevic (sam.) 13', De Leeuw 24', 60', Vermouth 67', El Hassnaoui 78'.

Den Haag: Coutinho - Ammi (77. Boussaboun), Omeruo, Horváth, Supusepa - Toornstra, Radosavljevic (58. Mulders), Chery - Elbers (61. Smolarek), Immers, Vicento.