Szermierka: Brzozowski najlepszy w PE do lat 23

W sobotę w Gliwicach odbyły się szermiercze zawody, w których wzięli udział zawodnicy z całej Europy, a wyniki były brane pod uwagę do rozgrywek Pucharu Polski i Pucharu Europy do lat 23. Bardzo dobrze wypadł w nich Seweryn Brzozowski, który przegrał dopiero w półfinale z Wenezuelczykiem Francisco Limardo 9-15.

Brzozowski zajął trzecie miejsce w zawodach z cyklu Pucharu Polski, a w rywalizacji o Puchar Świata do lat 23 nie miał sobie równych.

Pozostali startujący legioniści zajęli odległe miejsca w klasyfikacji PP: Artiom Gripas był 17, Piotr Stocki 29, Andrzej Pacek 32, Michał Sztyber 91, a Michał Geraghty 93.